CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Karabük’te ülfet ve temaslarda bulundu.

Erbay ve Kılınç, Karabük’ün ilçelerini müzakere edeceği program öncesi parti el binasında İl Başkanı Abdullah Şarap eşliğinde basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Erbay, konuşmasında, gelişigüzel sektörde etkin insanların emeğinin karşılığını alması amacıyla mücadele ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu uğurda dahi bizim insanların refah ve erinç içinde yaşaması için minimal ücretin belirlenmesinde elbette ki da görüşlerimiz ve önerilerimiz var. Bu noktada üstelik üst yöneticilerimiz açıkladı. 15 bin teklik bildirme az olması müstelzim asgari ücrettir. Bunun sağlanması lazımdır. Bu sağlanırken da işverenlerin durumu ayn önüne alınmalıdır. Onlara de muktezi destek sağlanmalıdır. Bizim önerdiğimiz minimal ücret en birkaç 15 bin teklik olacak şekilde yapılmalıdır.”

Kılınç üstelik altılı masanın esasta millet masası olduğunu söyleyerek, “Bu masanın ortamında esasen Türkiye’nin ülkü ateş parçası, umutlarını yitirmiş amma umutlarını filizlendirmek zorunda olduğumuz bize bu görev düşüyor, çaresiz sosyete herhangi bir nev sorunu yaşayabilecek toplumdur. Zımnında bakir umudun adıdır altılı ganyan masa. Altılı masanın, Umumi Başkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu program Türkiye’nin sorunlarını dizgesel bir biçimde çözme çabasıdır.” dedi.

Altılı masanın aynı ağır birliği folk ve bu gösterişli birliğini ilave çabasında olduğunu dile getiren Kılınç, şöyle konuştu:

“Bu ağırbaşlı birliğinin içine Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren seçmenlerimizi birlikte çağırıyoruz, idealist kardeşlerimizi da çağırıyoruz. Zımnında Türkiye’nin umuda, umudu mübalağa etmek için birliğe, gelecekte Genel Başkanımızın 3 Fasıla tarihinde açıklayacağı vizyonu yaratmaya müteveccih kendisine üstelik birliğimizi büyütmeye, ülkenin bütünlüğüne ihtiyacı var. Bunun adı pahal birliğini geliştirmektir. Bunun adı cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili o âdemoğlu evet üstelik bu ismi atışmak değildir.”

Kılınç, altılı ganyan masanın yüksek benzeri güvenle çalışmalarını devam ettirdiğini anlatarak, “Şu anda altılı masanın ayrımsız cumhurbaşkanı adayı açıklaması kadar tıpkı kapsam bahis konusu değildir. Altılı Ganyan masanın bir cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması hemen altılı ganyan masada önderlik eden öğür liderlerinin sorumluluğundadır. 3 Mesafe tarihinde CHP kendisine Genel Başkanımız aynı gelecek vizyonu açıklayacaktır onu üstelik bütün beraber izleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: