Çiğde hasadı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde üretimi yapılan çiğde hasat edilmeye başlandı.

Başta şeker hastalığı başlamak için bir nice hastalığa iflah olduğuna inanılan çiğde, nahiye halkının mehabetli anlaşma kaynakları ortada vadi alıyor.

Söğütçük Mahallesi’nde toplanmaya başlanan kitap hususi ambalaja alındıktan sonradan tırlarla İstanbul, İzmir ve Ankara üzere kentlerdeki marketlere gönderiliyor.

Demirci Kaymakamı Yoksulluk Kaya, Belediye Reisi Selami Selçuk ve İl Ekincilik ve Orman Müdürü Zorlu Öztürk üstelik çiftçilerle tarlada çiğde hasadına katıldı.

Bereketli bire bir sezon temennisinde mevcut Kaymakam Kaya, “Sabık yıl ziyaretimizde kasa ve hünnap boylama makinesi talebinde bulunulmuştu. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve Tarım İl Müdürlüğü ile projelendirildi ve sandık ve araba realizasyon edilerek teyit edildi. Devletimiz seçkin zaman çiftçinin ve üreticinin beraberinde.” diyerek konuştu.

Demirci Belediye Reisi Selami Selçuk ise yaş sonuç alım merkezinin genişletilmesi üzere çalışmalara başlanacağını söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mukavemetli Öztürk ise üreticilerin taleplerini dikkate aldıklarını, yerine tefhim etmek için dahi gayret gösterdiklerini dile getirdi.Share: