DAİMFED Umumi Başkanı Karslıoğlu: “Ağır tıpkı süreç sonucunda federasyonumuzu kurduk”

Şarki Akdeniz İnşaat Yüklenici Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, müteahhitler kendisine birlikte el aldıklarını ve sürekli müzakere halinde olunması gerektiği üzere Şark Akdeniz İnşaat Yüklenici Birlikleri Federasyonu’nu kurduklarını söyledi.

DAİMFED Umumi Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve umumi heyet üyeleri Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar ‘ı müzakere etti. DAİMFED üyeleri, Komutan Karalar ‘a federasyonun oluşumuyla ilgilendiren bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan DAİMFED Umumi Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Adana Büyükşehir Belediyesi bilcümle amme ve bina müteahhitleri üzere sunma önemli gelişim ortağımız. Amme yerine ilkin ASKİ kalkışmak amacıyla çoğu sektör kolunda bu arada çalışıyoruz. Ayrıca kentin görsel gelişimine katkı koyan bina müteahhitlerimizin sağlıklı, akva inşalar yaparken daima uray ile teşrikimesai halindeler. Bulgu bakımından bilcümle alay malay kez alıyoruz. Daima müzakere halinde olmamız gerekiyor. Bu nedenle arkadaşlarımızla teferruatlı ve hız süreç sonucunda federasyonumuzu kurduk. Umum gayretimiz ilkin ülkemizin ve bölgemizin gelişimine ulama sağlamaktır. Bu ziyaretimizi ve başkanımızla kuruntu alışverişimizi önemsiyoruz” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar de, inşaat sektörünün temsilcileri müteahhitlerin majör aksiyon ortakları olduğunu ifade ederek, “Nedeniyle kuruluşunu yakından izlem ettiğimiz DAİMFED’in oluşumuna çok müspet buluyorum. Elan kalifiye ve nicelikli işlemler üretebilmemiz için ayrımsız arada paçarız istişarelerde bulunarak benzeri noktada olmamız gerekiyor. Bu anlamda sektörün parçalanmamış temsilcilerinin benzeri bina altında toplanmasını çokça müspet bir hamle adına görüyor ve destekliyoruz. DAİMFED’in eke işler yapacağına inanıyor, başarılar diliyorum” dedi. – ADANA

Share: