Darende’de mektepli yurtlarına 2 titrem elma bağışlandı

Malatya’nın Darende ilçesinde bir hayırsever, ortaöğretim öğrencilerine ağırlama edilmesi için yurtlara 2 ton elma bağışladı.

Hayırsever aksiyon insanı Mehabetli Belen, ortaöğretim öğrencilerine ikram yapılmak amacıyla rustik mahallelerdeki üreticilerden elma satın aldı.

Belen, paylaşmanın görelik, muhabbet ve dayanışmayı arttırdığını söyledi.

Her yıl satın aldığı elmaları yurtlarda küsurat lise öğrencilerine artmak için bağışladığını hatırlatan Tepe, “Paylaştıkça sevgimizin ve muhabbetimizin çoğalacağına inanıyorum. Birbirimize olan yiğitlik ve inancımız üstelik bu sayede artar. Kırsalda zinde gerekseme sahibi ailelerin bahçelerinde yetişen berenarı fark etmez herkesin elmalarını satın alıyorum. Daha sonra seçerek ikramlık ağıl getiriyorum.” diyerek konuştu.

Bayır, satın aldığı elmaları aracının arkasına yaptırdığı römorkla ilçeye getirdiğini bildirdi.

Paylaşmanın fena hâlde tıpkısı kalp olduğunu dile getiren Bel, şöyle bitmeme etti:

“Yurtlarda güre yavrularımız yokken yetkililere teyit ediyorum. Bunu değme yıl düzenli yerine yapıyorum. Sabık yıl Sivas’ın efdal rakımındaki kâr ağacı sıfır köylerine götürüp dağıttım. Amacım hem kırsaldaki ailelere müzaheret etmek hem birlikte tafsilat tahsil fail dinç kardeşlerimize ikramda bulunabilmek. Ömrüm yettiğince bu şekilde paylaşmayı çoğaltmaya bitmeme edeceğim. Vurdumduymaz dönüşler çokça domuzuna. Paylaşmanın tadını bilenler beni çok iyi anlar. Tüvana kardeşlerime sağlık şifalar ve derslerinde de başarılar diliyorum.”

Yurt yetkilileri üstelik sandık ve poşetlenen elmaları konfirmasyon alarak aksiyon insanı Bayır’ye teşekkür etti.

İlçe sakinlerinden gelişim insanı Ali Gündüz bile gençlere yapılan ikramın emsal tıpkısı davranış olduğunu belirterek, “Hayırsever abimizin hayrının akseptans olmasını diliyor, öğrencilerimiz adına zevalsiz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu davranışın, apayrı hayırseverlere da yaşıt olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: