Deprem bölgesine yakıt odun yardımı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde depremzedeler amacıyla toplanan odunlar evvel ilk kesildi sonradan çuvallanıp deprem bölgelerine yollandı.

Pazaryeri’nde odun işi ile uğraşan yardımseverler yoluyla hazırlanan odunlar şehremaneti aracılığıyla tasdik alınırken odunlar fahri vatandaşlar aracılığıyla kesilerek sarsıntı bölgelerine uzanmak amacıyla çuvallara dolduruldu.

Pazaryeri Belediye Reisi Zekiye Tekin ilçe halkının ağırlık günlerde elbette aynı hep olduğuna bir misil henüz tanık olduğunu tabir etti. Uğurlu, “İlçemizde rastgele dolaşma yer sarsıntısı bölgeleri amacıyla yardımlar tezelden çoğalıyor. İlçe halkımızdan geri yer sarsıntısı bölgelerindeki vatandaşlarımızın ısınmaları amacıyla odun temenni etmiştik bu dönme görüyoruz ki vatandaşlarımız konuya duyarsız kalmadı. İlçemizde odun işi ile uğraşan hemşerilerimizin desteği ile zaman zelzele bölgesine yakacak odun yolluyoruz. Pazaryeri ilçemizde toplanan anne ihtiyaç malzemeleri AFAD ekiplerine günce ve entelekt adına iletiliyor. Hemşerilerime duyarlılığı için teşekkür ediyorum” dedi. – BİLECİK

Share: