Depremi okazyon bildiler! Züğürt bakıcılığını yaptıkları nemli kadını hariç çıkarıp evdeki altın ve paralarını çaldılar

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin peşi sıra plaçka girişimine karşı polis güçleri ve güllabi ekipleri teyakkuza geçe, Kahramanmaraş’ta nemli benzeri kadının evinde züğürt bakıcı olarak artan suratsız, zelzele esnasında nemli kadını evden çıkarılmasına müzaheret ettiği, buğulanmış kadının evden çıkmasını ardından evdeki servet ve ziynet eşyalarını çaldığı açıklandı.

İNGİLTERE’DEN GELDİ, ZİYNET EŞYALARININ OLMADIĞINI AYIRT ETTİ

Sarsıntı sonrası İngiltere’den annesinin yanına gelen vatandaş evde mevcut süs eşyalarının yerinde olmadığını ve evinin dağıtıldığını habbe kapısında yaptırmama olmadığını gördüğünü, anahtarın vakit kaybetmeden Emrah Güney’de olduğunu ve kendisinden şüphelendiklerini belirterek akrabası olan Bolu Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli polis memurunun akrabası aradı.

POLİS APLIKASYON NOKTASINDA ARACI DURDURDU

Polis memuru, mağdurun evinden marazlı falcı kendisine müteharrik Emrah Cenup ve ailesinin deprem sonrası evden hamile miktarda para ve kızıl çalındığı ihbarında bulundu. Şüphelinin kurgu plakasının bildirilmesi konusunda Muğla Inanma Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü ekipleri aracın Denizli yönünden Muğla’ya methal yaptığı bilgisi üzerine uygulama noktasında ara bulucu durdurdu.

ARAMADA NUKUT VE ZİYNET EŞYALARI BULUNDU

Açacak sürücüsü Emrah Cenup, beraberinde annesi ve çocukları araçtan indirildi. Açar içerisinde ve şahısların üzerinde yapılan kontrolde, annesi üzerinde, çalınan malzemeler 4 nüsha altın yüzük, 2 koşa kızıl hızma, 3 çeyrek altın, zer kelepçe, aynı bütün kızıl, 2 bin 400 Sterlin, 8 bin 150 Euro, 8 bin Türk Lirası ele geçirildi. Memur savcının talimatı şüpheli Emrah Güney işlemlerinin arkası sıra mevcutlu adına adliyeye sevk edildi. Annesi ise ifadesinin alınmasından bilahare başıboş bırakıldı.

Share: