Depremzede ayrıntılar ilk defa 7D sinemayla tanıştı

Van’ın Başkale ilçesinde 2 sene önce meydana gelen depremde uymazlık gören torunlar, ağırlandıkları İpekyolu ilçesinde ilk defa 7D sinema teknolojisiyle tanıştı.

Başkale ilçesinde 2 yıl evvel meydana gelen depremde beis gören ve kerem desteğiyle gücük sürede yaraları sarılan ailelerin çocukları, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili İhsan Emre Aydın’ın daveti konusunda ilçeye geldi. Depremzede kollar, İpekyolu Belediyesinin içinde birçok ilki barındıran İpek Park’taki aktivitelerden ücretsiz şekilde yararlandı. Buradaki etkinliklerden gönüllerince eğlenen çocuklar, ilk defa tanıştıkları 7D sinema teknolojiyle heyecanlı dakikalar geçirdi. 3D gözene takarak ve faal koltuklara oturan ayrıntılar, 7D sinemada uyumlu espas geçirdi.

Daha sonraları İpek Park’ta düz düz inatçı evi musahabe eden ayrıntılar, iri bir sangılık yaşadı. Torunlar daha sonra buz pistinde paten eğitimi aldı ve paten kaydı. Mini trenle bile gezi işleyen ayrıntılar, unutulmaz ayrımsız çevrim geçirdi.

Depremzede çocuklar, kendilerini ilçeye çağırma fail ve kendilerine unutulmaz bire bir devir yaşatan Ilçebay ve Şehremaneti Başkan Vekili Aydın’a teşekkürname etti. – VAN

Share: