DOĞRU Parti’li Aydemir: “Süleyman Soylu ile alıp veremediğiniz hangi”

DÜRÜST Parti Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sembol tıpkısı insan olduğunu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile terörü yerle stabil ettiğini belirterek, “Soylu ile alıp veremediğiniz ne? Sizin derdiniz; bu ulus çarkıt olsun, yıldırı yeniden site merkezlerine insin.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, geri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 84. yılında anıldığını anımsattı.

“Bir yas gününde afiyet çatar üzere kutlama yapılabilir mi? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yaptığı danslı eylem bizim kültürümüzde var mı” sorusunu yönelten Aydemir, “Atatürk o devir ebedî uyku etmiş, üzüntü günümüz. Bunu düşünüp, kederlenmek hesabına afiyet ahzetmek. Mantığa bakar mısınız?” diyerek konuştu.

CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun, Atatürk’ün ahiret yolculuğu sene dönümünde bir paylaşımda bulunmadığına dikkati calip Aydemir, şunları kaydetti:

“HDP ile damarlı düşmemek amacıyla. Bu isimler, HDP ile ayrımsız düzlemdeler. Bir şeyi HDP’den bile gördük. HDP’den bir tane bir birey törenlere katılmadığı kadar tıpkı açıklamaları da olmadı. Çünkü Atatürk’e tamamen alın aynı ufuk HDP. Bunun için Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal CHP’den ricat etti. Atatürk kavramı tıpkı turnusol etkisi gösteriyor, köken yüzlerini ortaya koyuyor. CHP iyice savrulmuş bire bir partidir.”

Gazeteci Latifçe Payzın’ın, İçişleri Bakanı Soylu ile ilgili ifadelerine ilgilendiren Aydemir, şu görüşleri paylaştı:

“Hak haksız demeden ‘bunlar süreduran, aşsız kalır’ demeden, ‘haksızlık yaparız’ demeden insanlara zulmetmenin planını, programını yapıyorlar. Bunu düz düz açığa koyuyorlar. İşte gazeteci kadının yaptığı budur. Süleyman Soylu ne yapmış? Süleyman Aristokrat bayrak tıpkısı âdemoğlu. Cumhurbaşkanımızla bu arada terörü yerle düz etmiş. Süleyman Soylu ile alıp veremediğiniz hangi? Bakın teröristler başlarını çıkaramıyor inlerinden. Sizin derdiniz; bu kavim bozuk para olsun, yıldırı yeniden site merkezlerine insin. Derdiniz bu.”

“CHP’li belediyelerde kurulan müsavat birimleriyle LGBT propagandası” yapıldığına yönelik iddialara ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Aydemir, “(Kadına müteveccih güç) ve ‘LGBT’ye özgürlük’ ayak tabanı tabana inatçı. Kadınla, LGBT’yi tıpkısı araya ifade etmek şaibe ayrımsız şey. Ayrımsız belediyenin vazifesi midir bu? Sapkın anlayışlara kapıları kapatmak, aileyi müzaheret etmek varken, siyasetçinin vazifesi bu olması gerekirken, bu neviden yaklaşımlar, haddizatında kadına, erkeğe, bilcümle benzeri topluma hakarettir.” yorumunda bulundu.

SELIM Tümen Şanlıurfa Saylav Mehmet Ulvi Cevheri’nin açıklamalarına bel edilerek, “Kullanılmamış tıpkısı çözüm süreci cins mi” yönündeki soruya ise Aydemir, “Cevheri, yeni tıpkı çözüm süreci bağlamında tıpkısı öz söylemedi. Hakeza ayrımsız özdek bile yoktur. Teröre kapısını açan tek kimesne bize mail değildir. Teröre uzaklık koymuyorsa, biz onları, onların safında görüyoruz.” yanıtını verdi.

Share: