Dünya şampiyonu güreşçi, memleketinde coşkuyla karşılandı

Dünya Şampiyonu güreşçi Mısır Yasemini Adar Alp, Balıkesir’birlikte davul zurna ile karşılandı. Milli Kuvvetler Caddesi girişinde heyecanlı tıpkısı kalabalık takım tarafından karşılanan şampiyon güreşçi Yasemin Adar Alp, ateşin kalabalık karşısında şişman hava yaşadı.

Acun Şampiyonu Mısır Yasemini Adar Alp, memleketi Balıkesir’da karşılandı. Adar’a seçme ahit destek olan babası Naim Adar, eşi Erdem Yiğit, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile birlikte Acun Şampiyonu Eş Güreşçi Mısır Yasemini Adar Yiğit’i örnek düz minik güreşçiler karşılamada saha aldı. Acun Şampiyonu Mısır Yasemini Adar Alp, “2017 yılının ardından ikinci sefer bu yıl Sırbistan’dahi yapılan dünya şampiyonasında acun şampiyonu oldum. Bayrağımızı dalgalandırdım İstiklal Marşı’nı okuttum. Öncelikle memleketim Balıkesirime, sonra Türkiye’ye dobra hayır olsun. Epey çok mutluyum, haddinden fazla gururluyum. Sıhhatli olsun Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kulübümün, Yücel Başkan’ın destekleriyle ülkemi en dolgunca şekilde kumar ettiğime inanıyorum. Burada olmaktan alım mutluyum ve haddinden fazla sunturlu benzeri karşılama töreni hazırlamışlar benim amacıyla âdeta tüylerim dikleşmiş oldu. Antrparantez gelirken beş altı önceki başkanla konuştuk. Ürperdim. Başkaca o kadar evire çevire benzeri coşkuyla karşılandım kim çok bahtiyar oldum. İnşallah çokça. Aşağı taze kızlarımız vardı benimle beraber. Onlara cafcaf benzer olabiliyorsam beni kat sayı alabiliyorlarsa ne bahtiyar bana seçme madde üzere haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Şehremini Vekili Yasin Sagay, “Bu gurur aşağı bize yeter, Yasemin tıpkı defa elan bizim göğsümüzü kabarttı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi namına. Bir zamanda Türkiye olarak. Amma arz önemlisi bu misil Balıkesir Büyükşehir Şehremaneti sporcusu adına dünya şampiyonu oldu. Biz dahi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yerine sporcuya, altyapıya gelişigüzel branşa destek olmaya bitmeme edeceğiz inşallah. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz. Şampiyonu tebrik kartı ediyoruz” dedi.

Balıkesir İl Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise, “Tamam zaman doğrusu haddinden fazla kocaman ayrımsız dönüş bizler amacıyla. Gururumuz Balıkesir’in gururu. Türkiye’nin gururu. Beş el Avrupa şampiyonu İki posta acun şampiyonu. Bire Bir olimpiyat üçüncüsü adına karşımızda. Yüzlerce sporcuyla burada bu saatte karşıladık. Ego kendisini tebrik kartı ediyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni kutlama ediyorum. Zira destekliyor. Iyi olsun o birlikte bizi Türkiye’yi yeryüzü gür şekilde dubara ettiği kudretli bir şekilde döndü. inşallah. Paris iki bin yirmi dört olimpiyatlarında dağıtım madalya bekliyoruz. Gine kendisini kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yasemin Adar Alp’in Babası Naim Adar ise, gururlu olduğunu söyledi. – BALIKESİR

Share: