Felek milli boksörler, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı

Baht Avrat Boks Milli Takımı ve Nasip Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamındaki Kastamonu kampı sona erdi.

Türkiye Boks Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi’nde başantrenörler Ahmet Çınar ve Cahit Himoğlu yönetiminde gerçekleştirilen kampa 26 sportmen katıldı.

Ay-boş ekipler, bugün organizasyonun yapılacağı İtalya’ya gidecek.

Kader Kadın Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, AA muhabirine, kampın az çok artağan geçtiğini söyledi.

Kampı 3 Eylül’den bu yana sürdürdüklerini tamlayan Çınar, “Sporcularımızın morali ve keyfi durumunda. Çokça iyi hazırlık dönemi geçirdik. Daha ilk defalarca İstiklal Marşı’nı okuttuk. Bu sene bile okutmayı hedefliyoruz. Çalıştık, hazırız. Allah’ın izniyle ülkemize madalyalarla döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Nasip Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Cahit Himoğlu ise gani bir emek dönemi geçirdiklerini dile getirerek, “Çocuklarımız bize inandı, tığ de yılların tecrübesiyle çocuklarımızı çalıştırdık. Müstelzim parçalanmamış hazırlıklarımızı yer bereketli şekilde yaptık. İtalya’da yapılacak şampiyonada derece yapacağımıza inanıyorum. Alacağımız madalyalar, başarımızın göstergesi olacak.” diyerek konuştu.

Montesilvano kentinde yarın başlayacak şampiyona, 5 Ekim’dahi tamamlanacak.Share: