FIVB Acun Kadınlar Uçan Top Şampiyonası

Salon: Gliwice Arena

Hakemler: Angela Grass (Brezilya), Rene Karina Noemi (Arjantin)

MEMLUK: Poulter, Frantti, Ogbogu, Washington, Robinson, Drews (Hentz, Wong Orantes, Cuttino, Wilhite, Carlini, Tapp)

Türkiye: Cansu Özbay, Saliha Delice, Zehra Devir, Ebrar Karakurt, Gülme Baladın, Davranış Yiğitlik Dündar (Alem Aköz, Aylin Acara, Elif Delimsirek, Meryem Boz, Meliha İsmailoğlu, İlkin Entelektüel, Çokluk Cebecioğlu)

Setler: 25-22, 25-15, 25-20

A Milli Avrat Voleybol Takımı, FIVB Dünya Şampiyonası’nın çeyrek altın finalinde KÖLE’ye 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Polonya’nın Gliwice kentinde oynanan müsabakada, setin ilk başlarında 6 suret idraksiz sakıt milliler, Ebrar Karakurt, Zehra Gün ve Saliha Delimsirek’in sayılarıyla 10-10 eşitliği yakaladı. Milli takımın hücumlarına dolgunca defans yapan KÖLE, Frantti, Drews ve Robinson’un sayılarıyla önce seti 25-22 kazandı.

İkinci setin ilk dakikalarında iki talih beyninde denge bilgili olurken, milli takım Ebrar Karakurt, Zehra Gün ve Gülme Baladın ile sayılar buldu. Milli takıma, Drews, Washington, Ogbogu ve Frantti’nin sayılarıyla karşılık veren KÖLE, ikinci seti 25-15 kazandı.

Üçüncü sette üstelik canlı oyununu sürdüren ve Frantti, Drews, Poulter ve Robinson ile sayılar bulan ÇAKER, seti 25-20, maçı üstelik 3-0 kazanarak nısıf finale yükseldi.

KUL’ye yenilen milliler, FIVB Acun Voleybol Şampiyonası’na veda etti.

Share: