Gidiş Geliş kazasının peşi sıra kılık yapmaya başladı, Türkiye birincisi oldu

Kahramanmaraş’ta geçirdiği trafik kazasının peşi sıra resim yapmaya başlayan 14 yaşındaki Hacı İhram Izdıraplı, odasını atölyeye dönüştürdü.

Onikişubat ilçesi Serintepe Mahallesi’nde faal Hacı İhram İhram Kederli’ın, 5 yıl önceki okula giderken geçirdiği gidiş geliş kazası sonrasında iki bacağı kırıldı.

Tedavisinin peşi sıra hayallerini akdetmek amacıyla resim yapmaya başlayen Kederli, 100’den fazla eserin sahibi oldu.

3. sınıfta kaymakamlık geçirdikten sonra suret yapmaya başladığını anlatan Kederli, “Alelumum TV’lerdeki belgeselleri izleyerek bundan sonra ilgim arttı. Sonrasında babamdan defter, boya, fırça almasını istedim. Resimler yapmaya başladım. Vukuf Danışma Merkezini kazandım. Oraya gidip geldim. Pandemi sürecinde kendimi daha çok geliştirdim ve sabah 06.00’da kalkıp foto yaptığım oldu. Yeri geldi şeb 03.00-04.00’lere büyüklüğünde resim yaptım. Sabık sene ilk ferdî sergimi açtım. İki sene önce Türkiye birincisi oldum. Bu sene Türkiye 2’incisi oldum” dedi.

Ünlü bire bir ressam gelmek istediğini belirten Üzüntülü, “9 yaşında kaza geçirdiğimde her şeyin bittiğini düşünürken, evde dokümanter izleyerek suret benim hayatımın amacı oldu. Gençlere tavsiyem ise hayatlarına dokunaklı şeyler geldiğinde asla pes etmemeleri çünkü, bir şeye tutunduklarında tutundukları o kavram avlu ışığı olacaktır. Kahramanmaraş’ı dünyaya takdim etmek istiyorum Bu süreçte bana destek olan herkese haddinden fazla teşekkür ederim” diye konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

Share: