GÜNDEM / 17 Ilkgüz 2022

6 Nisan 1920

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski başbakanlardan Adnan Menderes’in anıt mezarlarını mülakat edecek, Bakırköy’deki Toplama Karaca Kültür Merkezi’nde Bağımsız Akıl Hareketi Umumi Yerleşmiş’na katılacak.

(İstanbul/09.00-13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

TEŞRI YÜRÜTME SİYASET

1- Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Izdıraplı, yerel ve millî basınla aynı araya gelecek, üretimlik ziyareti yapacak ve kadın çalışanlarla buluşacak.

(Tekirdağ/10.45/13.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Topkapı Anıt Mezar’da Adnan Menderes’i ihtifal programı ile Giresun Gönüllüleri Derneği küşat törenine katılacak.

(İstanbul/10.30-12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Erke ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin önceki ferrobor tesisinin temel atma törenine katılım edecek.

(Balıkesir/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Sentetik Zeka Politikaları Derneği Umumi Müesses’na ve 12. Arsıulusal Kalecik Karası Üzüm Festivali-Güz Etkinliği’ne katılacak.

(Ankara/11.00-13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milas Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunacak, Muğla Valiliğinin, partisinin İl Başkanlığının da aralarında olduğu türlü yerleri ülfet edecek. Karaismailoğlu, Kötekli Çokbilmiş Gaga Talebi’nde durumunda tetkik yapacak.

(Muğla/11.00-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, BM 77. Genel Oturmuş Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi kapsamında düzenlenen Yüksek Düzeyli Eğitim Bilimi Bakanları Toplantısı’na katılma edecek.

(New York) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Acun Güreş Şampiyonası, Sırbistan’da azade stilde müsabakalarla sürecek. 61 kiloda Süleyman Atlı, 65 kiloda Cavit Acara ve 97 kiloda Mücahit Polat mindere çıkacak; 74 kiloda Soner Demirtaş repesajda mücadele edecek.

(Belgrad) (Fotoğraflı)

2- Spor Kaba Et Süper Tabur’in 7. haftasına HangiKredi Ümraniyespor-Kasımpaşa, İstanbulspor-Beşiktaş ve Fraport SEMIZLIK Antalyaspor-Adana Demirspor maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/17.00/20.00/Antalya/20.00) (Fotoğraflı)

3- Spor Ayak 1. Lig’in 6. haftasında Ankara Keçiörengücü-Erzurumspor FK, Altaş Denizlispor-Gençlerbirliği, Adanaspor-Çaykur Rizespor ve Eyüpspor-Beyçimento Bandırmaspor maçları yapılacak.

(Ankara/13.30/Denizli/16.00/Adana/İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)

4- TFF 3. Grup gruplarında 3. hafta mecmu 6 maçla başlayacak.

5- Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin ikinci haftasında 5 maç yapılacak.

6- Hentbol EHF Erkekler Avrupa Kupası 1. devir önce maçında Spor Küfe, Lüksemburg’un Dudelange takımıyla deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Dudelange/20.00)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı bilgelik, görüntü, fotoğraf ve genel ağ ile wap için oluşturduğu seçme makule bilgi, sürdürümcü olmayanlar tarafından tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de itilaf kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka çalım ve kuruluşlara aktaramaz. Mugayir davrananlar üzerine türel ve cezai değme çeşit müracaat hakkımız saklıdır.

Share: