GÜNDEM ÖZETİ / 4 Teşrinievvel 2022

6 April 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Azhar Azizan Harun ve Malezya Senato Başkanı Rais Yatim ile ayrı ayrı görüşecek.

(Kuala Lumpur)

2- CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Kol Toplantısı’na katılacak.

(TBMM/13.30)

3- Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Yanık, Küçük Asya Ajansı (AA) Yayımcı Masası’na misafir olacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Gelgel ve YÖK Başkanı Erol Özvar, YÖK, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasındaki, “Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Oluşturulması Alanında İş Birliği Protokolü”nün imza törenine katılacak.

(Ankara/15.00)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitirmiş ve Yaka Asayiş Akademisi Yetişek Tedrisat Yılı Açılışı programına paydaşlık edecek.

(Ankara/10.00)

3- Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, MÜSİAD Genel Merkezi’nde Mesleksel Yetişek ve İstihdam Çalıştayı ile Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu Açım Töreni’ne katılacak.

(İstanbul/10.00/11.30)

4- YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Tekmil Bana Bakarak Bilgisizlik Festivali”ne ilgili Başkent Ulus Bahçesi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/11.00)

5- TBMM’den

HDP ve MHP’nin takım toplantıları düzenlenecek.

Umumi Kurulda, Basın Kanunu ile Gâh Kanunlarda Uymazlık Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlanacak.

(TBMM/12.45/10.45/15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel ile Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Yalova’da

Nebati ile Varank, LC Waikiki Yalova Geri Hizmet Merkezi Açım Töreni’ne katılacak, DOĞRU Parti İl Başkanlığını müzakere edecek.

(10.00/16.00)

Icra Vekili Nebati, Valiliği ve Belediyeyi görüşme edecek.

(12.00/12.45)

Nazır Varank, Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi ve TSE Sınav Kalibrasyon Merkezi Ana Atma Töreni’hangi katılacak, Altınova tersaneler bölgesine ziyarette bulunacak.

(12.00/14.00)

2- Tecim Bakanı Mehmet Muş, eylül kocaoğlan aut tecim rakamlarını açıklayacak.

(Trabzon/10.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Hat Bankası, orak ayı ayına ilişkin mali konvansiyon dışındaki firmaların döviz hayat ve yükümlülüklerini ile ilkgüz ayına ilişik, asıl nakit para döviz kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30)

GÜNCEL

1- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, RTÜK, KVKK ve Ankara Hacı Söz Veli Üniversitesi iş birliğinde CP Ankara Otel’birlikte düzenlenecek “Bir Numara Millî Görsel-İşitsel Medyada Zatî Verilerin Korunması Sempozyumu”na katılacak.

(Ankara/10.00)

KÜLTÜR SANAT

1- Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhuriyet Müzesi, Ekincilik Bankası Müzesi ve Yunus Emre Enstitüsü’ndeki sergileri konuşma edecek, CSO Ada’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Türkiye- Japonya Hukuk Konseri’ni izleyecek.

(Ankara/14.30-20.00/20.00)

SPOR

1- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde kullanılmamış sezonun önceki hafta mücadelesinde B Grubu’nda Kaynak Karşıyaka, Yunanistan’ın AEK takımını konuk edecek; A Grubu’nda TOFAŞ, deplasmanda İspanya’nın UCAM Murcia takımıyla karşı karşıya gelecek.

(İzmir/19.30/Murcia/21.30)

2- FIVB Kadınlar Acun Uçan Top Şampiyonası’nda 2. volta takım mücadelesi başlayacak. A Milli Eş Voleybol Takımı, 2. dolaşma F Grubu önce maçında Almanya ile karşılaşacak.

(Polonya/20.00)

3- Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu kura çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Dinlenme Kampı ve Terbiye Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

(İstanbul/14.00)

4- UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında 3. hafta mücadelesi başlayacak.

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı haber, görüntü, ışık ve internet ile wap üzere oluşturduğu temas çeşit hikmet, abone olmayanlar tarafından tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de kesim kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, bambaşka gelgel ve kuruluşlara aktaramaz. Çap davrananlar hakkında hukuki ve cezai her tip referans hakkımız saklıdır.

Share: