HDP Insan Genel Başkanı Mithat Sancar, Ağrı’da konuştu Açıklaması

HDP Âdem Umumi Başkanı Mithat Sancar, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının insanlığa alın mamul yanlışlık olduğunu söyledi.

Sancar, partisinin Ağrı İl Başkanlığı 4. Gösterişsiz Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin edisyon bire bir dönemeçten geçtiğini belirtti.

En geç 2023’ün haziran ayında seçimlerin yapılacağını anımsatan Sancar, “Bu seçimler Türkiye tarihinin sunma koskocaman seçimleri olacak. Tığ dahi bunun farkındayız. Intihabat panel mücadelenin şanlı tıpkı parçasıdır amma sosyal mücadeleyi ortada olmaksızın vakit kaybetmeden seçimlere göre başarıya ulaşabileceğimizi da bittabi düşünmüyoruz. Ama bu seçimler ayrımlı. Bu intihabat beribenzer sosyal mücadeleyle açık oturum mücadelenin sunma kısmık biçimde bağırsak içe geçtiği dönemeçtir. O nedenle sistem seçimleri konuşuyor.” dedi.

Sancar, İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısına ilgilendiren üstelik şunları kaydetti:

” Taksim’üstelik geçen hafta benzeri bombalı akın gerçekleşti. Orada vahşi tıpkı katliam yaşandı, 6 insanımız hayatını kaybetti, 81 insanımız yaralandı, 6’sının tedavisi sürüyor. Orada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve halklarımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralıların birlikte benzeri zaman evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.”

Bu zümre durumlarda tavırlarının kemiksiz olduğunu ifade eden Sancar, “Bu saldırıyı vahşet yerine nitelendiriyoruz, insanlığa alın suç adına görüyoruz. Rastgele ahit tutumumuz böyle olmuştur, demin dahi böyledir, gelecekte üstelik böyle olacaktır. Bu planlardan ki fayda umuyorsa ona cebin dahi mücadelede ödünsüz olacağız.” ifadesini kullandı.

Share: