Hüseyin Sarrafiye: İçinizde Küsurat Düğmük Anayasa’nın Değiştirilmesi Teklif Dahi Edilemeyen İlk 3 Maddesi Kabil mi Acep?

Müstakil Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Siz anayasa tanımıyorsunuz ama ‘anayasayı değiştireceğiz, içimizde ukde kaldı’ diyorsunuz. Yahu siz bu anayasayı mapushane deşik edenler değil misiniz? İçinizde mütezayit düğmük anayasanın değişemeyen, değiştirilmesi öneri bile edilemeyen geçmiş 3 maddesi tür mi acaba? Nedir sizin içinizde düğüm küsurat? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim yapısının cumhuriyet altını olması mı” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Saksı, ‘Mevzu Tutum: Çözüm Milli Tutum Modeli’ mevzulu programı kapsamında esbak Malatya’birlikte konuştu. Baş, hükümetin 3Y (yetersizlik, yolsuzluk ve yasaklar) ile savaş sloganıyla yola çıktığını hatırlatarak, “Bakıyorsunuz 20 yıllık aynı hükümet. Sizin planlamanız yolsuzluğu angaje etmek ama Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük yolsuzluklarına manzara oldu. Sizin söyleminiz yoksulluğu bitirmek amma Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin genişlik nazik yoksulluğunu yaşıyoruz. Sizin planlamanız yasakları yolmak ama 2. Abdülhamid’in istibdat döneminde üstelik bu büyüklüğünde haram olmamıştı. Türk tarihinin yer yasaklı döneminden geçiyoruz. Ama nöbet yaptılar” diyerek konuştu.

Sarrafiye, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’nin kullanılmamış teşri yılı açılışında yaptığı konuşmada saha düzlük, “İçimizde düğüm mütezayit benzeri diğer konu bakir anayasadır” sözlerini de değerlendirdi. “Siz anayasayı tanıyordunuz bile anayasayı mı değiştireceksiniz?” diyerek soran Hüseyin Saksı konuşmasında şunları dile getirdi:

“SİZ, ‘TEMEL MAHKEMESİ’Nİ TANIMIYORUM’ DİYENLER DEĞİL MİSİNİZ?”

“Bilfarz benim bildiğim anayasaya göre siz bu seçim cumhur reisi adayı olamazsınız. Siz anayasa tanımıyorsunuz amma ‘anayasayı değiştireceğiz, içimizde ukde kaldı’ diyorsunuz. Yahu siz bu anayasayı delik deşik edenler değil misiniz? Siz, ‘Anayasa Mahkemesi’ni tanımıyorum’ diyenler değil misiniz? Siz değil misiniz bu? İçinizde artan düğüm anayasanın değişemeyen, değiştirilmesi öneri bile edilemeyen geçmiş 3 maddesi kabil mi acaba? Nedir sizin içinizde ukde küsurat? Türkiye Cumhuriyeti devletinin idare yapısının cumhuriyet altını olması mı? Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti mi? Marşı mı? Demokratik oluşu mu? Nedir sizi tasalı fail? Anayasanın dümbelek mütezayit herhangi bir şeyini değiştirdiniz. Bakın bu meseleye cebin duygulu olacaksınız.”

Temel’ın konuşması şöyle:

“SANKİ YAPAMADIKLARI BİR MADDE VAR VE KANUNUESASI BUNLARA ENGEL OLUYOR, İÇLERİNDE UKDE KALMIŞ DE ONU DEĞİŞECEKLER”

“Sene 2010. Temel Referandumuna gideceğiz dediler. Fırka kendisine maddeleri aldık baktık, neler var diye. HSK’nın yapısı değişiyor, Esas Mahkemesi’nin yapısı değişiyor, birçok alım esasında bulunmayan ediliyor. Çıktık çıkmaz çıkmaz, başlık kapı gezdik milletimize anlattık. O ahit ‘yetmez amma evet’ dediler. Tığ dahi ‘bunu değişirseniz demokratik krallık sağlık, hak diye bap kapı dolaşırsınız, yarınlarınızı kaybedersiniz’ dedik. Gittiler ‘evet’ dediler. Şimdi birlikte ebat arasında. Ego GÖRÜŞ TV’deki benzeri röportajımda, ‘uzun beş altı geçmeyecek bu temel tartışmasını getirecekler’ dedim. Zira bunların derdini ben biliyorum. Bunların derdi ta 1920’lere dayanır. Bunların neyi dönmek istediğini ben biliyorum. Zımnında önünüze bu konu geldiği devir izanlı olacaksınız. Şayet tıpkısı nöbet daha bunların tezgahına düşerseniz elinizde hangi cumhuriyet altını kalır hangi alem kalır ne vatan kalır. Bu söylediğimi zinhar unutmayın. Sanki yapamadıkları bire bir molekül var ve esas bunlara engel oluyor, içlerinde düğmük eksik birlikte onu değişecekler.

“ŞURADA DRONE UÇURUN 10 DAKİKA SONRALARI ENGELLEME EDERLER, 13 SAAT PARAMOTOR UÇUK”

Kim teröre kalkışıyorsa Allah belasını versin. Kim bizim evladımıza, kanımıza, canımıza kastediyorsa onunla bile hesaplaşmak boynumuzun borcudur. Bu işin ayrımsız bambaşka aynı boyutudur. Özrü kabahatinden şişman, 13 saat havada tıpkı şey uçuyor, bundan haberi yok. Hayırdır aynı akşam ansız mı geldi, ne oldu? Bu pekâlâ benzeri mantalite, bunu birlikte içtenlikle konuşuyorsun! Havada uçar ayrımsız şeye devletin engelleme etmemesi olabilir değil. Şurada drone uçurun 10 an sonra engelleme ederler, 13 saat paramotor uçmuş, Tarsus’a kadar gelmiş. Buna müdahale edilmemesinin tek açıklayıcı sebebini ego bulamadım, herhalde dedim, paramotorun isminde para geçiyor evet bunlar servet geliyor zannettiler.

“DİN DİYE DİYE DİNİ DAHI SÖMÜRDÜLER, DİYANET’İ ÜSTELIK SÖMÜRDÜLER”

Siyasette ilmek neden bu büyüklüğünde konuşuluyor? Çünkü dini sömürme fail bire bir hükümetimiz var. Sanırsınız ki bunlar gitse ilmek elden gidecek, elan namaz kılacak cami bulamayacağız! Böyle aynı algı oluşturuyorlar, akla yatkın mu? Halbuki bakıyorsunuz, ‘Müslüman kanma ehlidir’ diye niteleyerek diye niteleyerek değme tür lüksü, şatafatı, israfı eden, saraylarda tüvana, milleti açlığa mahküm fail bunlar.  FETÖ’yü bu ülkenin başına bela fail bunlar. Çocukların istismara uğradığını bildiği halde, çocukların baskıdan intihar ettiğini bildiği halde dokuncalı bazı cemaatlere, cemiyetlere yer- ekol arsası tahsis fail bunlar. Bu FETÖ’cüleri devletin bilcümle kurumlarına yerleştiren bunlar. FETÖ’nün sivil sosyete çalışması olan dinler arası diyaloğu bütün 10 kıta bakanlığa resmi yazıyla yollayıp devletin politikası haline çevirenler bunlar ve bunlar bizi İslam diniyle yaşattığını kanıt fail insanlar. Bakın yarın hangi bu insanlara hesap verebiliriz hangi de sair tarafta Tanrı’a adisyon verebiliriz. Bu kandırmacadan çıkmamız geçişsiz. Ilmek diye diye dini üstelik sömürdüler, Diyanet’i üstelik sömürdüler. Neymiş koca bir hainlik şebekesi, hiçbir şeyimizi elimizde bırakmadılar. Benzeri zaman önceki uyanacağız, uyanmazsak yarın hesabını veremeyiz.”

Share: