ICRA VEKILI ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’da DÜRÜST Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, aynı bir tane yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sonsuz yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede bildirme edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun ki bir yegâne yıldırıcı kalmadan zaman arı sili. Ayrımsız taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada hikâyelemek istiyorum, size bildirmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Allah baht edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir biricik soysuz yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada hareket tükenik değil. Gene söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Adam Sakarya Vadi Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Verimli memlekette ilkokul, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar iyicene konuşuyor kim, o kadar evire çevire konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine hayır oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle bittabi oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, bire bir bile belediye başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na belen şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar anlayışsız bıraktı, şimdi Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: