Icra Vekili Kirişci: “Ziyaretler bizim üzere altın değerindedir”

Aksaray’daki tarımsal işler için hikmet kabul etmek ve büro temsilcileri ile kavuşmak amacıyla kente mevrut Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sonsuz sahada olduklarını dile getirerek, çiftçilerin sorunlarının giderilmesine müteveccih, “Ziyaretler bizim için değerli değerindedir” dedi.

Bire Bir seri konuşma ve tarım sektöründeki temsilcilerle benzeri araya katılmak üzere Aksaray’a gelen Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişci, bakanlığın saha çalışmaları öncesi iklim protokolü ve tarımla müteallik sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Tıpkı otelin güruh salonunda Ilbay Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Âlem Dinçer öncülüğünde iklim protokolü ve STK temsilcileri ile ayrımsız araya gelen Icra Vekili Kirişci, Aksaray’ın zirai çalışmaları için hikmet aldı. Toplantının basına yıldızlı olan evvel oturumunda Aksaray’ın tarıma dair sanayileşmede gelişme kaydettiğini belirterek vekillik tarafından kentin yakından takibe alındığı duyuruldu. Nazır Kirişci, bakanlık personellerinin mevki genelinde sonsuz sahada olduğunu belirterek ekincilik sektöründeki temsilcilere bakanlık çalışmalarını anlattı. Vatandaşların yaşadıklarını sahada şahsen incelediklerini ve sorunları dinlediklerini dile getiren Vekil Kirişci, ziyaretleri zer mesabesinde gördüğünü aktardı.

Vekil Kirişci, fikir paylaşma ortamını sağlayacaklarını ve ildeki tarımsal sürecin yakından izleme edildiğini belirterek, “Sektörümüzle ait Tarım ve Orman Bakanlığımızla ait hem ilimizin değerlendirmeleri, bizim ilimize yönelik değerlendirmelerimizi tabir etme, onları paylaşma namına ortamı inşallah sağlamış olacağız. Bu çerçevede dahi yararlı tıpkı musahabe olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Icra Vekili Vahit Kirişci konuşmasının devamında, “Aksaray gerçekte koca tıpkı ilimiz. Aksaray’ın bu noktaya gelmemesine ulama sağlamış herkese çok teşekkürname ediyorum. Çünkü bu mefret ayrımsız ulama ve tarım adına ormancılık yerine, Aksaray’de lüzum alan yerine ister uygulamalar adına ama ekincilik, tarıma dair endüstri konusunda serencam yıllardaki mezuniyet etmeye çalıştığı mesafe Ekincilik ve Orman Bakanlığı yerine rabıta alanımızdadır. Biz bunu önemsiyoruz. Malumlarınız olduğu kadarıyla de biz yaptıklarımızı ifade etmek yerine sahada şahsen vatandaşlarımızın yaşadıklarını bellemek, yaptıklarımızın dahi hangi ölçüde uygun olup olmadığını denemek namına bu ziyaretler bizim için kızıl değerindedir, kıymetlidir. Lazım şahsım gerekse da bakan yardımcılarıma, arkadaşlarımıza alelhusus bu süreçte stabil yerine talimatımız baştan sona sahada tevessül etmek, kısım paydaşlarıyla, vatandaşlarımızla bire bir arada olmak onları itaat etmek anlamaktır. İnşallah bu yönde bile evire çevire tıpkısı çalışma olacağını ümit ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – AKSARAYShare: