Kanserle savaş eden aktör Kirstie Alley yaşamı yitirdi

Alelhusus John Travolta ile başrolünü paylaştığı ‘Bak Şu Konuşana’ filmiyle hafızalara kazınan ve elan sonraları bir nice iddialı yapımda düzlük düzlük Kirstie Alley, amansız hastalık sonucu 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Alley’in çocukları marifetiyle yapılan açıklamada vaktiyle Hollywood’un ünlü yüzleri beyninde gösterilen aktrisin 71 yaşında gözlerini yumduğunu söyledi.

True ve Lillie Parker’dan yapılan açıklamada, “İnanılmaz, şevkli ve bağlılık yoğun annemiz, elan kullanılmamış keşfedilen kanserle mücadelesinden bilahare ebedî uyku etti” ifadeleri kullanıldı.

Çocukları, “Ekranda olduğu kadar ikonik olduğu kadar, henüz dahi etraflı aynı temel ve büyükanneydi” diyerek yazdı.

Kardeşler “Annemizin kişi sevinci ve tutkusu, çocukları, torunları ve birçok hayvanı, tükenmez avam sevinci tıpkı yana, benzersizdi ve ayrımsız onun kabil hayatı meşgul meşbu yaşamamız amacıyla bize ilham verdi” dedi.

Alley, iki öğün Emmy, Cheers amacıyla benzeri Güldürü Dizisinde Yer İyi Eş Oyuncu ödülünü aldı. Cheers Rolling Stone’un Umum Zamanların Sunu İyi TV Şovları listesinde Dördüncü tam düz aldı. Alley 1991’de ve ayrımsız Alışılmadık 1994’te David’s Mother’daki Sally Goodson rolleriyle Emmy’e layık görüldü. Kirstie antrparantez 1995’te Hollywood’daki ünlüler kaldırımına adını yazdırdı.

Share: