Karabük’te Balıklarkayası Kavşağı asıl atma töreni düzenlendi

Karabük’te, Balıklarkayası Battı Çıktı Kavşağı üzere temel atma töreni gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel, Karabük Belediyesi vasıtasıyla başlatılan projenin asıl atma töreninde yaptığı konuşmada, şehirlerin büyüdüğünü, kentteki çevirici sayısının ise son yıllarda 26 binden 72 bine çıktığını söyledi.

Türkiye’de insanların zenginlik seviyesinin yükseldiğini tamlayan Gürel, “Hep bu gelişmeler sonucunda şehirlerin altyapılarının büyütülmesi gerekiyor. Şehrimizde bir nice alanda yatırımlar var. Irtibat beraberlik zarfında uğraşırsak şehrimizin sorunlarını çözmede muvaffakiyetli oluruz. Karabük’te yapılan yatırımların topu topu angajman, beraberlik içerisinde yapılıyor. Tığ yöneticiler bu birlik ve beraberliği sağladığımız müddetçe Karabük çok daha ileriye taşınacak.” dedi.

Gürel, Çipo-Çelik ve Balıklarkayası kavşaklarının yapımı tamamlandığında trafik yoğunluğunun çokça azalacağını kaydetti.

SELIM Öğür Karabük Mebus Halk Ünal de 2002’den bu yana Karabük’e yapılan hizmetleri anlattı.

AK Fırka Karabük Mebus Niyazi Çağ bile projenin site trafiğini tehlikeli şekilde rahatlatacağını dile getirdi.

Karabük Şehremini Rafet Yardımsever üstelik proje üzere Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 100 milyon lira kredi sağlandığını söyledi.

Projenin maliyetinin kısaca 100 milyon liralık olduğunu rapor fail Hayırsever, “Karabük’ün 100 yıllık kenar problemini çözmüş olacağız. Projeyi çok gücük ayrımsız sürece tamamlayacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan yakarış ile projenin temeli atıldı.

Törene, İl Uyanık Komutanı Abus Sim, İl Güvenlik Müdürü Kıymetiharbiye Yırtar, Yenice Şehremini Zeki Çaylı, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Fakirlik Kar, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Share: