Kastamonulu müteşebbis başat felaketinden etkilendi modüler ruz enerjisi panelleri üretti

Kastamonu’de benzeri müteşebbis, Bozkurt’ta sabık yılki dominant felaketi sonrası yaşanan enerji ihtiyacından yola çıkarak modüler gün enerjisi panelleri üretti.

Kastamonu’de düzenlilik kamera sistemleri üstüne hisse senedi yeri kâin Kerami Koçmar, 11 Ağustos 2021 yılındaki baskın felaketinin ardından çağ enerjisi sistemleriyle ait çalışmalara başladı.

Koçmar, zaman enerjisi panellerini parçalı ayla getirerek, taşınması ve kurulumu dümdüz “enerji direkleri” oluşturdu.

“Enerji direkleri”nin içini ise kaynak aktarımı yapabilen sistemler ve bataryalar ile güçlendiren Koçmar, tıpkı günce dolumla ilkokul aktarılma akıcı çalışabilen tenvir, kamera ve şarj ünitesi sistemi üretti.

Türkiye Berat ve Bellik Kurumundan nişancı kayran Koçmar, ürettiği “erke direkleri”nden birini Kastamonu Inanma Müdürlüğüne sınav amaçlı verdi.

Ürün, kazaların sıklıkla yaşandığı Mağrip Kasaba Yolu Kavşağı’nda Şehir Asayiş Dümen Sistemi’nde (KGYS) yaklaşık iki mahiye testi başarıyla tamamladı.

Kerami Koçmar, AA muhabirine, “Felakette arkadaşlarımız ‘Keşke mum ışığı kadar benzeri ışığımız, iki telsizin haberleşebileceği kadar bire bir enerjimiz olsaydı’ dedi. Biz da bu sürecin peşi sıra, ‘İlimiz, ülkemiz ve acun için neler yapabiliriz?’ dedik. Ekibimle alay malay bu sistemi üretmeye başladık.” dedi.

Ürettikleri ürünü her tür dayanabilen gelgel koşulunda denediklerini anlatan Koçmar, şöyle konuştu:

“Sunma ateş şartlarda güneş ışığından cıvıltı üretmeye başladık. Bunu dahi dikey yapıda ve modüler yapıda yaptık. Ayrımsız yıldır bilcümle testlerimiz bitti. İlk geçmiş tenvirat ile başladık. Şita şartlarında, ayrımsız günlük enerjiyle, on paralık ruz görmeksizin ilkokul günce aydınlatmayı sağladık. Bunun devamında bizim bu ürünümüzün elan kompleks olabileceği düşüncesiyle AR-GE’ye bitmeme ettik. Henüz sonradan görüntüleme sistemlerini üstelik çalıştırmayı başardık. Bunu Kastamonu’üstelik yağışlı ve arz dağ gelgel şartlarında KGYS (Şehir Düzenlilik Hile Sistemi) düzeyinde denemesini yaptık. Tığ güneşle ve gün ışığıyla erke toplayan ayrımsız amut ürettik ve bunun AR-GE’sini yaptık ve patentini aldık, evcil istihsal namına şu anda kullanıma sunmaya hazırız.”

“Bunu istediğiniz yere kurabilirsiniz”

Ürünün kurulumunun çok pratik olduğunu ifade eden Koçmar, “Güneşin ve dönme ışığının ulaştığı temas yerde, kanalizasyon yahut internetten tamamen müstakil, kazısız, güneşle ve aydınlıkla çalışabilen aynı bütün ürettik. Bunu istediğiniz yere kurabilirsiniz. Keskin benzer, köy girişi olanaklı, kilitsiz küreksiz düzlük türlü. Gündüz ve ahit ışığının olduğu gelişigüzel yerde tığ enerji üretmeye hazırız.” diyerek konuştu.

Geliştirdikleri ürünün yükleme istasyonu adına kullanılabileceğini dahi belirten Koçmar, “Orman yangınlarımız oluyor. Ormanlardaki dronların şarj ünitesi türlü. Kablosuz nakil yapabiliyor. ” diye niteleyerek konuştu.

Ürünle büyük aynı firmanın ilgilendiğini anlatan Koçmar, üretime bitmeme ettiklerini kaydetti.Share: