Kırşehir Şehit ve Gazi Derneklerinden TSK’ya bindi

Kırşehir Şehit ve Gazi Derneklerinden TSK’ya bindi

KIRŞEHİR Kırşehir’de Şehit ve Gazi Dernekleri, Türk Silahlı Kuvvetleri marifetiyle başlatılan ‘Pençe Kılıç’ albeni harekatına destek verdi.

Türkiye Harp Malulü Martir Dul Yetimleri ve Gazileri, Muharip Gaziler Derneği ve Martir Aileleri Federasyonu yaptıkları kuma matbuat açıklamasıyla terörü ve destekçilerini kınadı. Dernekler hesabına yapılan kuma açıklamayı okuyan Gazi Bahattin Kaya, “Tek insanca ve sağtöresel değeri sıfır PKK terör örgütü milletimizin bölünmez bütünlüğüne irtibat ve beraberliğine müteveccih çirkin ve ağır sıklet saldırılarını sürdürmeye bitmeme etmektedir” dedi. Türkiye’de istikrar ve kamu oyununun huzurunun bozulamayacağını aktaran Kaya, “İstanbul ve Gaziantep’te yazıksız sivil vatandaşlarımıza müteveccih gerçekleştirilen pespaye saldırıyı çabuk kınıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Alçakça yapılan bu saldırılara karşı asayiş güçlerimizin mikro içi ve ancak dışında verdiği mücadeleyi Kırşehir martir yakınları ve gaziler yerine destekliyoruz. Bedenlerimiz ve kalbimizle TSK’nın yanındayız” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’de toplumun resmi yayın organları ve ululuk yetkililerinin açıklamalarına onur edilmesini isteyen Kaya, vatandaşların hele toplumsal medya hesapları üzerinden çıkartılmaya çalışılan kaosa karşı bile durulmasını istedi.

Share: