Kültürlü iktisat haberi… ASKON Genel Başkanı Vazıh’dan esnafa cesaret desteğine ilgili izah Açıklaması

Küçük Asya Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, esnafa müteveccih açıklanan kredi desteğine ilgilendiren, “Cemi dünyada genel olarak finansa erişim noktasında tehlikeli sıkıntılar yaşanan aynı ortamda Cumhurbaşkanımız yoluyla açıklanan bindi paketi esnafımız için ayrımsız nevi birey suyu olmuştur.” ifadesini kullandı.

Kültürlü, yaptığı kayıtlı açıklamada, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açıklanan esnafa yönelik bindi paketi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tamam dünyada umumi namına finansa erişim noktasında ciddi sıkıntılar yaşanan benzeri ortamda açıklanan paketin, bu edisyon dönemlerde esnaf için tıpkı nevi birey suyu olduğunu tamlayan Münevver, şunları kaydetti:

“Bu nedenle bindi paketini kullanacak esnafımız, bunun değerini dolgunca bilmeli ve tezyifkâr bile hareket yeriyle alakalı konularda bu harcamayı yapmalıdır. Gene seçkin kamer karlarına kar katan bankalara birlikte nazik sorumluluklar düşmektedir. Bu konuyu bir dara namına görmeden, çabucak kamu bankalarının üzerine yıkmamalı ve topyekun genel yerine bankaların taşın altına ellerine koymaları gerekmektedir. Bankalarımız antrparantez, şartlarını zorlayarak alelade birlikte mal ihtiyacı hisseden esnafımıza evleviyet tanıyarak kredinin amacına müteveccih harcanmasını sağlamalıdır.”

Vazıh, Türkiye’nin ekonomik kendisine bekasının yatırım ve üretimden geçtiğini aktararak, “Yatırımcıyı ve üreticiyi yetiştirmek üstelik boynumuzun borcudur. Bu vesileyle hem esnafımıza hem dahi banka yöneticilerimize çağrıda bulunuyor ve ‘bu kaynakları verirken üstelik, harcarken bile insaflı olun’ diyorum.” ifadesini kullandı.

Share: