Kütahyalı iki ahi biriktirdikleri parayı depremzedelere bağışladı

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde 9 yaşındaki Nazmiye Azra Özalp ve 7 yaşındaki Şaziye Bulem Özalp kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri paraları depremzedelere gönderdi.

Pazarlar Belediye Dernek Salonu’nda, 10 ilin etkilendiği depremde engel görenlere müteveccih açılan müzaheret kampanyasına vatandaşların korkulu desteği sürüyor. Kahramanmaraş meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremi televizyonda izleyen Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp kardeşler, ailesine kumbarasında biriktirdiği paraları sarsıntı bölgesine alışmak istediğini söyledi.

Bunun üstüne kardeşi Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp kardeşler kumbarasını zelzele bölgesine yardım adına yuvarlanmak üzere Pazarlar Belediyesi yetkililerine teyit etti. Paraları sayan görevlilerden 410 TL’lik makbuzunu alan vergili torunlar bu şekilde kendisini iyi hissedeceğini söyledi.

Kumbarasındaki paraları depremzedelere gönderdiği için mutlu olduğunu belirten Özalp kardeşler, “Biriktirdiğimiz harçlıkları Deprem bölgesindeki kardeşlerimize gönderiyoruz. Depremle ilişik gelişmeleri televizyondan izledim. Oradaki kardeşlerime ayrımsız nebze da olsa ulama arz etmek istedik” dediler. – KÜTAHYA

Share: