Kütahya’dan sarsıntı bölgesine takviye ekipler

Kütahya’dan yer sarsıntısı bölgesine tahkim ekipler

KÜTAHYA – Kütahya Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut hareket sonrası takkadak gönderdiği 4 araç ve 19 personellik ekibe mülhak olarak 2 çevirici ve 14 personel elan tahkim adına yaraları kaplamak amacıyla yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli meydana mevrut ve ülkemizi kanun boğan depremin ardından yekpare birimleriyle seferber olan Kütahya Belediyesi, geçmiş etapta gönderdiği 4 miftah ve 19 personele ilişik namına zaman 2 komütatör ve 14 personel henüz göndererek depremin yaralarını sarmaya çalışacak.

Personelleri uğurlayan Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık, “Hepimizi yaralayan ve üzen Kahramanmaraş merkezli tahminî 14 milyon insanımızı doğrudan etkileyen depremle ilgilendiren Türkiye’deki müzaheret kampanyaları bitmeme ediyor. Şehrimizden de ilimizden bile bu konuda bir taraftan arkalama malzemeleri bir taraftan dahi kalifiye personel, şalter ve hisse senedi makinesi yardımları bitmeme ediyor. Evvel gönderdiğimiz ekiplerle bu katkıya tığ üstelik dahil olmuştuk. Bugün eskimemiş takım kendisine 14 yangıncı arkadaşımızı iki araçla beraber Hatay başta koyulmak için hareket bölgesine takviye ağır yerine gönderiyoruz. Simav ve Gediz itfaiyelerinin birlikte katkısıyla ekibimizi geçirmek üzere buradayız. Rabbim onlara kazasız, belasız, sağ esen ve sıhhatle bakım etmeyi şans etsin, bizi üstelik ülkemizi bile bu boğunuk durumdan kurtarsın diyorum. Ayrıca araçlarımızda hele çocuklarımız üzere tıbbi arkalama malzemeleri da var. Ayrımsız dakika ilk bölgeye ulaşması için arkadaşlarımızı uğurluyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: