Manisa spor haberleri | Manisa’da uçan top şöleni başladı

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden SigortaShop Spor Kulübü marifetiyle Manisa’nın Salihli ilçesinde SMA hastası Duru çağa için düzenlediği ve 3 çevrim bitmeme edecek olan Sardes Kupası Uçan Top Turnuvası başladı.

Salihli Atatürk Spor Salonu’ndaki turnuvaya Galatasaray, SigortaShop Spor Kulübü, Çukurova Uray Adana Demirspor ve Işıklı Büyükşehir Belediyespor katılırken, voleybolseverler ise aldıkları bilet ile Arınmış bebeğe bindi oldu.

Turnuva öncesi basın mensuplarına açıklamalarda kâin SigortaShop Spor Kulübü Başkanı Entelektüel Kaya “Böyle bire bir toplumsal rehavet projesinde vadi aldığımız için mutluyuz. Umarız gani bir sağlık elde ederek Duru Esenlik’ın tedavisi için mukteza olan paranın toplanmasına tıpkı nebzede olsa katkı evet. Turnuvaya katılarak destek olan takımlara teşekkür ederim” dedi.

Arınmış’nun annesi Hatice Keyif “Kampanyamız şuan yüzdelik 64’e ulaşmış durumda. Bu turnuvanın düzenlenmesinden muhit çokça mutluyum. Arınmış’nun kurtulması üzere mukteza olan paranın yarıdan fazlasını toplamış bulunuyoruz. Ne evet cümle müzaheret etsin. Tedavi olabilmesi için mukannen tıpkısı kilograma ulaşmaması geçişsiz. Bu nedenle haris çoğaltmak zorunda kalıyorum. Haddinden Fazla üzgünüm” diyerek konuştu. SigortaShop Spor Kulübü Merve İzbilir ise, “Arınmış’nun kurtulması üzere başlatılan bu projenin içerisinde kayran aldığımız üzere çok mutluyuz. İnşallah tıpkı faydamız tamam, Arınmış kurtulur” dedi.

Turnuva ise SigortaShop Spor Kulübü ve Galatasaray karşılaşması ile başlama aldı. Karşılaşmayı Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İlçe Toyluk ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Ustalık Direktörlerden Ertuğrul Kuvvetli ve voleybolseverler izledi.

Sardes Kupası fikstürü şöyle:

19.00 Çukurova Bld. Adana Demirspor – Işıklı B.B. spor

8 Ekim Cumartesi

16.00 SigortaShop Spor Kulübü – Aydınlık B.B. spor

18.00 Galatasaray – Çukurova Bld. Adana Demirspor

9 Teşrinievvel Pazar

13.00 Çukurova Bld. Adana Demirspor – SigortaShop Spor Kulübü

15.00 Aydınlık B.B. spor – Galatasaray – MANİSA

Share: