Mersin Ağacı Büyükşehirle 7’den 77’ye Yüzme Kursu

Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursları, toplumun değme kesiminden rabıt görmeye devam ediyor. 6 yaşından itibaren bütün gözyaşı gruplarına verilen yüzme kursu eğitimlerine, yüzme konusunda istinkâf etmek ateş parçası 77 yaşındaki Erdoğan Gökkurt birlikte katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sporun temas branşını, kül Mersin geneline yansıtmak amacı ile başlattığı projelerini sürdürüyor. ‘7’den 77’ye yüzme bilmeyen kimse kalmasın’ sloganı ile yola sâdır Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursu eğitimlerinde, bilcümle gözyaşı gruplarından vatandaşlar yüzme öğreniyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na tutkun ehlihibre yüzme antrenörleri vasıtasıyla Macit Özcan Spor Tesisleri’ndeki olimpik yüzme havuzunda verilen yüzme kursuna katılanlardan birisi birlikte 1945 doğumlu 77 yaşındaki Erdoğan Gökkurt isimli vatandaşımız. Gökkurt, henüz evvel bireysel adına yüzme deneyimlerinde gark tehlikesi geçirdiği amacıyla yüzmekten korktuğunu dile getirerek, otobüs durağında benzeri başka vatandaşın Büyükşehir Belediyesi yüzme kursuna gittiğini söylemesi konusunda, kursa anahtar olmaya karar verdiğini söyledi.

“ŞİMDİ SUDAN HİÇ KORKMUYORUM. İNSAN DEĞME YAŞTA ÖĞRENEBİLİR”

30 senedir Mersin’birlikte ruhlu Erdoğan Gökkurt, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursunu duyar duymaz araç yaptırdığını belirterek, “Yüzmeye başladım. Öğretmenler bizimle çok ilgilendi. Bu yaşta bize böyle ayrımsız imkan sağladıkları amacıyla çok teşekkürname ediyorum. Daha önceden denize giriyordum amma korkuyordum. Tıpkısı birlikte boğulma tehlikesi yaşadım. Suya kafamı sokmaya korkuyordum. Şimdi öğretmenlerim sebebiyle, kafamı suya sokup burundan koku verebiliyorum. Çok domuzuna bir uygulama oldu. Demincek sudan on paralık korkmuyorum. Suya atlıyorum sükûnet yüzebiliyorum. İnsan seçme yaşta öğrenebilir. Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla bu tesiste yüzmeyi öğrendim. Ferah Ferah, korkmadan yüzmeye gidebilirim imdi. Deniz ayağımızın dibinde, tığ üstelik faydalanalım” dedi.

Gökkurt, yüzme bilmeyenlere da çağrıda bulunarak, “Yüzme bilmeyenler gelsin kim, kendilerini rahatlıkla suya atsın. Korkmasın yani. Ego de çok korkuyordum, ama demincek on paralık çekinmeden suya atlıyorum. Tekniğini biliyorum, çünkü öğrettiler. Öğretmenler esen olsun haddinden fazla ilgilendiler. Hep arkadaşlara tavsiye mektubu edeceğim” diye niteleyerek konuştu.

Share: