Milli hokeyciler, Amasya kampının bir numara etabını tamamladı

A Milli Avrat Hokey Takımı, Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği Amasya kampının bir numara etabını tamamladı.

Milli bando başantrenörü Yasin Yükseler, matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, kampın berenarı artağan geçtiğini söyledi.

Amasya Spor Salonu’nda, 7-10 Aralık’ta yapılacak Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını, Amasya’de 3 dinlenme kampı henüz gerçekleştireceklerini nâkil Yükseler, “Amasya’de A Milli Mızıka için planladığımız 4 kampın bir numara etabını tamamlamış bulunmaktayız. Birinci kamptaki amacımız fiziki aksiyon ve teknik adaptasyondu.” diyerek konuştu.

İstedikleri kadar tıpkı kamp geçirdiklerini belirten Yükseler, “Çok şükür sakatlığımız bulunmayan. Umarım ikinci kampa bile sporcularımız henüz amade halde dirimsel. Biz ikinci kampta de beceri çalışmalarla Avrupa Şampiyonası’na güzel bir şekilde hazırlanacağız.” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi arz gür şekilde görünmek olduğunu vurgulayan Yükseler, şunları kaydetti:

“Bu tafsilatlı sürekli çalışmanın amacı Avrupa’daki en son şampiyonaya gitmemizden kaynaklı. Arsıulusal arenadaki bildirme faziletkâr kalitedeki şampiyonluk. Rakiplerimiz çok ateş parçası. Bizim amacımız orada Dünya Kupası elemelerine hak elde etmek, geçmiş 4’e işlemez olmak. Türk Milli Takımı adına biz salon hokeyinde kudretli bire bir Avrupa ülkesiyiz. Amacımız orada genişlik gani şekilde ülkemizi izhar etmek. Umarım muvaffakiyetli oluruz.”Share: