Öksüzoğlu, “Tek tıpkı kadına müteveccih şiddete henüz tahammülümüz namevcut”

YANLIŞSIZ Parti Karabük İl Eş Kolları Başkanlığı aracılığıyla 25 Kasım Kadına Şiddete Cebin Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yapılan açıklamada, parti adına kadına yönelik şiddetin değme ahit karşısında oldukları bildirildi.

DOĞRU Parti Karabük İl Avrat Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu eliyle yapılan açıklamada, DÜRÜST Partinin 5 buçuk milyon eş üyesi ve 600 bine mail gönüllü düzenleme mensubuyla hararetli tıpkı feminizm olduklarını belirtti.

“Yegâne tıpkı kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz namevcut”

AK Fırka Kadın Kolları namına, avrat odaklı siyaset ve uygulamaların takipçisi oldukları kadar kadına müteveccih şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için birlikte var güçleriyle çalıştıklarını rapor eden Öksüzoğlu, “Kadını ve kadının varlığını son evre önemseyen aynı yaklaşımla Kadına Müteveccih Sıkı Arsıulusal Savaşım Haset çerçevesinde Cumhurbaşkanımız, Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın de sık sık tekrarladığı kabil kadına şiddetin, insanlığa hıyanet olduğunu benzeri sefer elan haykırıyoruz. AK Tümen teşkilatları olarak, herhangi bir adımımızda bu bilinçle akıntı ediyor, seçme fırsatta dile getiriyoruz. Biricik bire bir kadına yönelik şiddete elan tahammülümüz bulunmayan. Kadına yönelik hüküm, yalnızca avrat oldukları için geçerli veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline posta açan rastgele türlü formalist ve davranıştır” dedi.

Kadına müteveccih şiddetin tam dünyanın sorunu olduğunu aktaran Öksüzoğlu, “Parçalanmamış dünya kabilinden bizim dahi canımızı yakıcı, kadına yönelik şiddetle uğraş etmekte kararlıyız. Şunu çıplak söylüyoruz kim, bu konuda katiyen toleransımız namevcut. Bunu 2002 yılında elan ilk seçme beyannamemizde bile tabir ettik. 2003 yılında aile mahkemelerini tığ kurduk. 2004 yılında Anayasa’ya kadınlar ve rical denk haklara sahiptir maddesini tığ getirdik. 2005 yılında Türk Ceza Kanunu ile ‘töre’ ve ‘namus’ zımnında işlenen cinayetleri ağırlaştırılmış cürüm içerisine aldık, TCK’de sülale içi takat ve seksüel cürüm tanımını tığ yaptık. 2010 yılında kadın-koca vesile eşitliğini daha üstelik güçlendirerek ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesini Anayasa’bile düzenledik” ifadelerine meydan verdi.

Öksüzoğlu, 2013 yılında kurulan ŞÖNİM’leri (Ivinti İzleme Merkezleri) yaygınlaştırarak 81 ilde 1 milyonun üzerinde kişiye ulaştıklarını kaydederek şunları söyledi: “Avrat ve çocukların maruz kaldığı ivinti ve taciz eylemlerini köstek olmak amacıyla kolluk kuvvetlerine yegâne tuşla ulaşabildikleri KADES (Karı Ivedi Destek) Müteharrik Uygulamasını hayata geçirdik. KADES Uygulamasını kısaca 4 milyon can indirdi, 300 bini fazla gönül ise ihbarda bulundu.” – KARABÜK

Share: