Pek Türker mezarı başında anıldı

Türe-İş Genel Sekreterliği, Özçelik-İş Sendikası Umumi Başkanlığı ve Kardemir Karabükspor Başkanlığı özne Dokuz Canlı Türker, ölümünün 25. yılında mezarı başında anıldı.

Geçirdiği sayrılık sonucu 6 Mesafe 1997’de yaşamını yitiren Türker için Öğlebeli Mahallesi’ndeki abide mezarının başında ihtifal töreni düzenlendi.

Kur’an-ı Alicenap ve duaların okunduğu törende, Vali Fuat Gürel, CHP İl Başkanı Abdullah Şarap, Özçelik-İş Sendikası Umumi Başbuğ Yardımcısı Mustafa Tığ, Özçelik-iş Sendikası Karabük Bölüm Başkanı Kenan Yılmayan, Karabük İdman Yurdu futbolcuları ve maharet ekibi, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) işçileri ve sendika üyeleri ile eş yakınları, Türker’in mezarına karanfil bıraktı.

Kılıç, yaptığı konuşmada, Mütehammil Türker’in 1994’te KARDEMİR’in kapatılması kararına alın şehri bütünleştirdiğini söyledi.

Türker’in Karabük’ün var olmasına etken olduğunu belirten Kılıç, “KARDEMİR kapatılmış olsaydı normal aynı mekân namına hayatımıza bitmeme edecektik. Bizler efsane liderimizin emanetini başımız üzerinde sara KARDEMİR’e, Karabükspor’a ve Karabük’e eş çıkarak, kontak ve beraberlik süresince yolumuza bitmeme edeceğiz.” dedi.

Yılmayan de Türker’in isminin Türkiye sendikal hareketine değerli harflerle yazıldığını rapor etti.

Törenin peşi sıra Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesince kentteki tıpkı ahzüita merkezinde Türker hesabına foto sergisi açıldı.

Share: