Sacha Boey: Galatasaray’da böke oluşmak benim üzere yüce

Galatasaraylı topçu Sacha Boey, bugün gerçekleştirilen alıştırma öncesinde matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı.

Formunu ferdî ve şişman halde cimri çalışmasına bağlayan Sacha Boey, “Grup halinde ve takım halinde çalışmalarımı bırakmadım. Bütün bitmeme ettim. Takımın dahi bol sonuçlar alması benim da parlamama faktör oldu” diyerek konuştu.

Bafe ve Berkan ile arkadaşlığına değinen Boey, “Onlarla saha zarfında ve dışında çokça dolgunca arkadaşız.” derken kendisine transfer teklifi gelip gelmediği ile ait soruya bu konuları menajerine bıraktığını ve kendisini sahaya odakladığını belirterek yanıt verdi. Milli bando tercihi üzerine Boey, “Umarım Kamerun ve Fransa gittiği yere büyüklüğünde gidebilir. Acun Kupası haddinden fazla balaban aynı turnuva. Şu anda kendi takımıma konsantre oluyorum. Umarım gelecekte katılırım” ifadelerini kullandı. Bu sene tamamen sahaya ve şampiyonluğa odaklandığını ifade eden Fransız sıhhatli katı sözlerine şöyle bitmeme etti: “Futbolda ne antlaşma hangi olacağını bilemezsiniz. Zaman başlamadan önce bando içerisinde dahi değildim. Şu dakika baktığınızda bereketli benzeri noktadayım. Benim için burada girmek ve bu seneyi böke kişiselleştirmek kebir.” “Bana bakarak Başakşehir maçı oynadığımız sunu ongun maçlardan benzeri tanesiydi. Attığımız 7 gol bunun kanıtı. Şu anda dolgunca aynı şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bire Bir maçları seçkin hafta çiftlemek istiyoruz.”

“Oyunumuz ve motivasyon ile ilişkin herhangi bir fark olamaz. Verdiğimiz bu meydanlık kendimizi yükseltmek amacıyla elan mebzul benzeri süreç. İstatistiklerime bakmaktan çok takımın başarısına baktıyorum. Bu benim üzere çok daha yüce.”

– İstanbul

Share: