Şehit polis güçleri Kubilay Karaman’ın ismi parka verildi

Mardin’da mekân güvenliği kapsamında, 4 yıl ilk görevli bulunduğu binanın çatısından düşerek martir olan polis memuru Kubilay Karaman’ın ismi, Erzurum’daki benzeri parka verildi.

Palandöken ilçesinin Yunus Emre Mahallesi’ndeki Şehitler Parkı’nın adı, törenle “Martir Kubilay Karaman Şehitler Parkı” namına değiştirildi.

Vali Okay Memiş, törende, bütün şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Tanrı şehitlerimize alın mahcup etmesin. Onlara utangaç olmamak yerine şişman hız ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Hep düzenlilik güçlerimizi Allah korusun. Bu milleti Tanrı sürgit yaşatsın ve yüceltsin.” dedi.

Memiş, şehit Karaman’ın isminin, parka verilerek yaşatılmasında katkısı olanlara teşekkür etti.

Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Fevzi Polat ise şehitlerin isimlerinin mahallelerde, sokaklarda ve yaşanılan bölgelerde anılmasının çokça cesim olduğunu anlattı.

Palandöken Belediye Reisi Muhammet Sunar üstelik şehitlerin ve ailelerinin seçkin ahit başlarının tacı olduğunu, onlara olan gönül borcu borcunun ödenemeyeceğini vurguladı.

İl Emniyet Müdürü Uzun Tuncer dahi vatanı, milleti ve bayrağı korumak hesabına kanlarını hiçe sayan tam şehitlere minnetlerini sundu.

Mevcut Şehitler Parkı’nın adının “Martir Kubilay Karaman Şüheda Parkı” adına değiştirildiğini rapor eden Tuncer, Karaman’ın isminin variyet boyunca parkta ve gönüllerde yaşamasını diledi.

İl Müftüsü Atmaca Yıldırım’ın duasının arkası sıra, şehidin annesi Ayten ve babası Vedat Karaman’ın birlikte katılımıyla parkın açılışı yapıldı.

Share: