Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde asfaltlanan köy yollarını inceledi

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde asfaltlanan karye yollarını inceledi

SİİRT – Siirt Valisi ve Uray Başbuğ Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesine kapalı Aksöğüt, Akçagedik, Yeşilkonak, Kayalısu, Tulumtaş, Atalay ve Çeltikbaşı köyüne bağlı Ergüven mezrasında asfaltlanan köy yollarını denetleyerek, incelemelerde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu önce olarak Kurtalan Aksöğüt köyünü müzakere etti. Karye girişinde Kurtalan Kaymakamı Edvar Uğurlu, Köy Muhtarı ve vatandaşlar eliyle karşılanan Vali Hacıbektaşoğlu, yapımı tamamlanan 2,8 kilometre ısıdam asfalt karye yolunun dobra olması temennisinde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu elan bilahare Akçagedik Köyü’nde tamamlanan 4,1 kilometre 1.ikmal asfalt yüzeysel şümul yol çalışmalarını inceledi, köy sakinleri ile bir süre arkadaşça ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindekiler henüz bilahare Yeşilkonak, Kayalısu, Tulumtaş köyleri asayiş ve karye batış yolunun 20,5 kilometre Sıcak asfalt serim çalışmalarını durumunda inceledi.

İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Hifzullah Canpolat ve firma yetkililerinden bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, “İller Bankası Karye Kalkınma payı ve KÖYDES projeleri çerçevesinde Kurtalan ilçemize bağlı, Aksöğüt, Akçagedik, Kayalısu, Yeşilkonak, Tulumtaş, Atalay ve Çeltikbaşı köyüne merbut Ergüven mezrasında toplamda 23,3 kilometre bitümlü ısıdam asfalt, 16,9 kilometre 1. intaç asfalt yüzeysel şümul, 13,5 kilometre üstelik 1 itmam ve 2. ikmal asfalt yüzeysel istila işi tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

Vatandaşların elan konforlu, henüz dimdik bire bir şekilde seyahat etmelerini hatırlamak amacıyla şehrin, ilçelerin, köylerin temas noktasına tehlikesiz ve konforlu yollar kazandırmaya bitmeme ettiklerini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, “Siirt’imizin gelişigüzel köşesinde 7/24 hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Bütün bu çalışmalarımız vatandaşlarımızın mutluğu ve refahı içindir. Rustik alanda tüvana vatandaşlarımızın türe ettiği dirim standardına kavuşması, yaşadığı yeri boşanmak zorunda kalmamasını istiyoruz. Zira insanın yeryüzü mutlu kendisine yaşayacağı kayran doğup büyüdüğü yerdir. Devletimizin, hükümetimizin sağladığı kaynaklarla hayata geçirilen bu projeler ile vatandaşlarımızın hayat kaliteleri henüz üstelik yükselecektir” diyerek konuştu.

Vali Hacıbektaşoğlu, henüz bilahare sırasıyla Kayalısu, Tulumtaş, Atalay ve Ergüven mezrasını ülfet etti.

Köy sakinleri ile ayrımsız araya gelen Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşların dava, rica ve beklentilerini dinledi.

Vatandaşların taleplerini yetkililere not aldıran Ilbay Hacıbektaşoğlu daha bilahare Tulumtaş Köyü İlkokulu ve Tulumtaş Kurnaz Karakol Komutanlığını görüşme etti.

Share: