Stellantis, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ne yönelik ciddi hedeflerini açıkladı

Stellantis Grubu, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde 2030 yılına kadar pazar payını yüzdelik 22’nin konusunda çıkarmayı hedefliyor.

Stellantis Grubu’dan yapılan açıklamaya göre, Stellantis, Dare Forward 2030 küresel planı kapsamında Orta Doğu ve Afrika bölgesine müteveccih iddialı stratejik hedeflerini açıkladı.

Buna göre Stellantis Grubu, söz konusu coğrafyada 2030 yılına kadar veriş payını yüzde 22’nin konusunda çıkarmayı amaçlarken, düşük emisyonlu çevirici satışlarının hep miks içerisindeki oranını birlikte yüzde 25’in konusunda ulaştırmayı hedefliyor. Bu tarihe kadar kısaca 55 bakir benzeşim lansmanı yapmayı amaçlayan Stellantis Grubu, katışıksız töz oranını ise yüzde 70’in konusunda çıkartacak.

Bu planın önümüzdeki on yılda şirketi, aksata payı, müşteri deneyimi ve enerji geçişi noktasında liderliğe taşıması hedefleniyor. Eser çeşitliliğinden ve açık şümul alanından kırıcı kayran Stellantis, Orta Doğu ve Afrika’daki 81 ülkedeki müşterilerin değişen gereksinimlerine yenilikçi, bozulmamış, tehlikesiz ve ulaşılabilir mobilite çözümleri sunarak yarınları şekillendiriyor.

Share: