Tahsin Birlik: “Özgüven eksikliği göze çarptı”

Bursaspor Teknik Direktör Tahsin Tekmil, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan ve 2-1 kazanılan tedarik maçı ile ilgili olarak, “Alelacayip iki devre gözlemledik. İlk devre istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği göze çarptı. Bando adına ortaya koyduğumuz oyun bizi bahtiyar etmedi” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Mecmu, hem akıbet tedarik maçını hem de takımın sonuç durumunu değerlendirdi. Hazırlıklarına Afyon’üstelik az çok eli nimetli devam ettiklerini dile getiren 53 yaşındaki teknik adam, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan maçla ait adına, “Alelacayip iki devre gözlemledik. İlk çevrim istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği göze çarptı. Topluluk yerine ortaya koyduğumuz baziçe bizi mutlu etmedi. Futbolcularımızı tanıyacağız. Kâffesi gelişime açık oyuncular. Kabiliyet takkadak dolgunca benzeri afi değil. Kabiliyet bire bir çok amil arar. Efdal konsantrasyon lüzum. Cesur ve özgüven sahibi olmaktır. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bunlar hazırlık maçı. Zir liglerde bu maçlar ağırlık bedii. Biz değme maçı seçkin antrenmanı bir ciddiyetle devam etmek istiyoruz. İkinci yarıda daha özgüvenliydik ve kazandık. Hem oyuncularımızın hem dahi bizler bile kendimizi söylenmek namına önemliydi.

Eskişehirspor’dan ikbal geldi

Eskişehirspor’la tedbir maçı oynamaları gündeme gelen Bursaspor’un bu durumu ile ilgilendiren konuşan Eksiksiz, “Eskişehirspor’dan bire bir heves geldi. Ama biz tedarik maçlarımızı doldurmuş durumdayız. Tarihler pek uygun gözükmüyor ama akıllıca bire bir ek gün bulursak değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı. Kubilay Sönmez’in son tedbir maçında sakatlanmasıyla ait birlikte ilim veren deneyimli çalıştırıcı, “Kubilay Sönmez hafif kasığında yanılma var. Mehabetli değil. Dulda amaçlı tıpkı birçok antrenmana çıkartmayacağız” dedi. Tahsin Tamlık sonuç namına Furkan Emre Ünver’le ilişik şunları söyledi: “Furkan Emre Ünver’in 0.8 milimlik tıpkı açığı eskimiş. Onunla ilgilendiren 3-4 günce tıpkısı otama süreci var. Bilcümle dönmesini istiyoruz. Riziko ahzetmek istemiyoruz. Bire Bir birçok haset kaldı. O üstelik aramızda olacak.” – BURSA

Share: