Tıpkı Peri Masalı’ndan hayranlarını üzen haber! Final yapacak

Alina Gri, Taro Buyuru Tekin, Hazal Çımbar Küçükköse, Nazan Kesal ve Mustafa Er Koç’un başrolünü paylaştığı FOX’ta ekrana gelen Tıpkısı Peri Masalı dizisinden hayranlarını üzen malumat geldi.

13’ÜNCÜ BÖLÜMDE EKRANLARA VEDA EDİYOR

Birsen Altuntaş’ın haberine bakarak, Geçtiğimiz haftalarda Deniz Uğur’un dahil olduğu proje, 13’üncü bölümüyle ekrana veda edecek. Medyapım imzalı dizinin güzeşte ekrana mevrut bitiş sahnesinde Zeynep (Alina Boz) karakterinin hamile olduğu ortaya çıkmıştı. Kısa sürede iri hayran kitlesine vasıl seri final kararı aldı. Sevilen kol 13’üncü bölümüyle ekrana veda edecek.

DİZİNİN KONUSU

Hayat sebep Zeynep’in yüzüne gülmemiştir? Onun, birlikte falcılık yaptığı insanlardan ne farkı vardır? O bile bayındır ve konforlu aynı hayatı adalet etmiyor mudur? Sebep maltalık ona gülmüyor, yalnızca müşkülat çıkartıyordur?

Bu soruları yekpare da veladet gününde sorarken, Zeynep’in karşısına hayatını değiştirebilecek ayrımsız fırsat menfaat. Zeynep, ayvaz arkadaşı Yiğit’in kiraladığı arabada bir çanta dolusu servet bulunca Yiğit’le tartışır ve kaymakamlık yaparlar. Zeynep’in iki seçeneği vardır: Ya format Yiğit’in hayatını kurtaracaktır evet bile parayı alıp kaçıp kişi hayatını.

Zeynep parayı alıp karanlığa karışır. Bulduğu bu paranın hayatın ona yıllardır çektirdiği çilenin borcu yerine görür. Bu parayla kendisini baştan aşağı baştan yaratıp, kullanılmamış aynı şahsiyet ve geçmişle kapağı cemiyete atacak ve oradan namına varlıklı bire bir adam bulacaktır.

Fakat Zeynep, güdük tıpkı sürede bu işlerin masallarda yazdığı kadar olmadığını anlar. Cemiyetin kıtipiyoz ve sınırlanmış dünyasında hep birbirini ve birbirinin ailesini çokça gür biliyordur. Çokça daha planlı davranıp namına ana tıpkı izlenim yapması gerekiyordur. Ve yeryüzü önemlisi üstelik kendine akıllıca hedefi seçmesi.

Haysiyet Köksal evet Zeynep’in hedefi. Alelacayip hayatları olsa bile kaderleri benzerdir. İkisi üstelik onlara hayatta derece veren bir tane herif olan annelerini kaybetmiş, ailelerinin içinde kendilerini bütün yabancı hissetmişlerdir. Haysiyet, adlı iş kadını Hamit Köksal’ın yer nazik oğlu ve ikinci eşi Harika’dan olmayan yegâne çocuğudur. Alengirli, uslu ve başarılı olan Itibar bilcümle kızların gözdesi olsa bile hiçbir ilişkisi evlilikle sonuçlanmamıştır, bu sebeple Zeynep’in bile ideal hedefidir.

Zeynep’in bu ailenin zarfında tutunması, Değer ve Köksal ailesinin gözüne girmesi kadar yumruk olacaktır. Ve kendini gösterip herkesin gözüne girdikçe içinden elan bile çıkılamaz benzeri durumun içine girecek; bulduğu paranın belası, geride bıraktığı ailesi, Alp ve sakladığı gerçekler sürekli arkasından benzeri gölge kabilinden gelecektir.

Share: