Zelzele bölgesinde etkin AFAD Müdürü Ayğan’a şaşırtı tevellüt günü kutlaması

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan 5 büyüklüğündeki hareket bölgesinde fariza eden Kars Kıyamet ve Ivedi Boyut (AFAD) Müdürü Oktay Ayğan’a mücahede arkadaşlarınca sürpriz mevlit haset kutlaması yapıldı.

Göle’üstelik ara sıra sakat taş yapıların hasar gördüğü 27 Eylül’deki yer sarsıntısı sonrası depremzedeler amacıyla çadırlar kurulan ve konteyner kurulumu de süren ilçenin köylerinde ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Depremin yaşandığı günden beri hem sahada hem da Ardahan Kıran Koordinasyon Merkezi’ndeki çalışmalara katılan Kars AFAD Müdürü Ayğan üstelik veladet haset olmasına rağmen çalışmalarına duruluk vermedi.

Bu durumu öğrenen Ayğan’ın kadro arkadaşları, namına Ardahan Kıyamet Koordinasyon Merkezi’ne geldiğinde sürpriz yaparak mevlit günü pastası kesti.

Söz konusu sürprizden etkilenen 58 yaşındaki Ayğan, kestiği pastayı takım arkadaşları ve koordinasyon merkezi yakınındaki benzeri okulda terbiye gören öğrencilere ağırlama etti.

Ayğan, AA muhabirine, 27 Eylül’den beri gelişigüzel zaman sarsıntı bölgesinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“O günden bu yana vatandaşımızın birlikte olduk. Gecemizi gündüzümüzü vatandaşın şen etmesine ayırdık, devletimizin sıcak elini hissetmeleri için çabaladık. Fakat bugün bana yapılan veladet haset sürprizi beni haddinden fazla duygulandırdı. Ardahan ve mekân illerdeki arkadaşların bu organizesi karşısında haddinden fazla bahtiyar oldum. Veladet günümü kutlayan arkadaşlara canı istekle teşekkür ediyorum.”

Share: