Vali Gürel, martir babasının isteğini adına getirdi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu ilçesinde şehit babasının köy sakinlerinin desteğiyle yaptırdığı caminin tamamlanan yer düzenlemesini durumunda inceledi.

Hakkari’üstelik 1993 yılında şehit olan Şehit Leşker Mustafa Sıska’ın babası Hasan Sıska oğlu namına Kehler Köyü Kırıklar Mahallesinde mevcut kişi arazisine karye sakinlerinin dahi desteği ile cami yaptırdı.

Ata Arık, caminin çevre düzenlemesi amacıyla Karabük Valisi Fuat Gürel’den müzaheret talebinde bulundu.

Gürel’in talimatıyla İl Özel İdaresi ve Safranbolu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla başlatılan mekân düzenlemesi tamamlandı. Köye gelerek tamamlanan çalışmayı durumunda inceleyici Vali Gürel, yetkililerden bilgi aldı.

Ilbay Fuat Gürel, caminin yapımında emeği geçen özellikle martir babası Mustafa Kuru ve köylülere teşekkürname etti.

‘Hasan Amcamız bu evire çevire tıpkısı camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden de belde düzenlemesi üzere irade de bulundu’ diyen Gürel, “Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı mübarek emanetlerinin talebini adına anlatmak amacıyla ekiplerimizi görevlendirdik ve onlarda gelişmemiş sürede bu talebi namına getirerek Hasan amcamıza vermiş olduğumuz sözü adına getirmiş olduk. Ilkin şehidimiz Mustafa Zayıf doğmak için tekmil şehitlerimize ayrımsız misil daha rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: