Karabük’te 2 bin 997 mektepli ücretsiz yemekten faydalanıyor

Karabük’te 2 bin 997 öğrenci ücretsiz yemekten faydalanıyor

KARABÜK – Karabük’te taşımalı yetişek çerçevesinde 2 bin 997 öğrenci kemirmek yardımından faydalanırken 2023 yılında dahi bu sayının 3 bin 500’e çıkartılması hedefleniyor.

Karabük Milli Terbiye Müdürlüğü öğrencilerin eğitime erişimini tezyit etmek üzere içtimai politikalarla öğrencileri desteklemeye bitmeme ediyor. Ücretsiz öğüt kitaplarından koruyucu kaynaklara kadar çokça sayıda projenin azimli ayrımsız şekilde uygulandığı kentte binlerce mektepli hem taşımalı sistemden hem dahi ücretsiz aşındırmak imkanından faydalanıyor.

Gazetecilere açıklamalarda mevcut İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 2 bin 26 öğrencinin Karabük merkez ve köylerinden taşımalı sistemle ücretsiz tıpkı şekilde taşındığını belirtti.

Aynı zamanda bu öğrencilerin kalıntı aşındırmak imkanından de faydalandığını tabir fail Akbaş, “Bu çerçevede Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfından bindi düz öğrencilerimiz da bu uygulamadan faydalanmaktadır. Tekrar 282 özel eğitimli öğrencimiz bu taşımalı yemeğimizden faydalanıyor” dedi.

Karabük genelinde 13 ortaöğretim pansiyonu, bire bir dahi imam dil cambazı pansiyonu bulunduğunu nâkil Deniz Kazı, “İlimiz genelinde yemek yardımından faydalanan öğrenci sayımız 2 bin 997’dir. 2023-2024 eğitim öğretim yılında bile 3 bin 500 öğrencimiz yetişek ve yemek yardımından faydalanacaktır” diyerek konuştu.

Share: