Okullarda 3 bine mümasil öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor

Karabük’te 2 bin 997 mektepli Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Taşımalı sistemle yetişek alan öğrencilere yemekleri, Karabük ve Safranbolu’daki öğretmenevlerinde, pansiyonlarda küsurat öğrencilere da pansiyondaki aşçılar marifetiyle hazırlanıyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Nevzat Akbaş, gazetecilere, 2022-2023 eğitim talim yılında 2 bin 26 öğrencinin Karabük kalıp ve köylerinden taşımalı sistemle ücretsiz taşındığını söyledi.

Bu öğrencilerin okullarında kirli yemek yardımından üstelik faydalandığını belirten Akbaş, 70 meslek öncesi terbiye öğrencisinin de bu hizmetten yararlandığını anlatım etti.

Akbaş, devlet genelinde 13 lise pansiyonu ile benzeri mortocu dil cambazı okulu pansiyonu olduğunu aktararak, şu bilgileri verdi:

“Yaklaşık 781 öğrencimiz bile bu kapsamda sabah, gün ortası ve akşam ezanı yemeğinden faydalanıyor. Bire Bir zamanda pansiyonlarda kalan öğrencilerimize vuzuh yol yerine lüzumlu desteği veriyoruz. Içtimai Yardımlaşma Vakfı yoluyla dahi 120 öğrencimize aşındırmak yardımında bulunuluyor. İl genelinde iz yemek yardımından 2 bin 997 öğrencimiz faydalanmaktadır. 2023-2024 terbiye öğretim sezonunda bile inşallah 3 bin 500 öğrencimiz kemirmek yardımından faydalanacaktır.”

Share: