Yenice ormanlarından mest eden sonbahar görüntüleri

Yenice ormanlarından sarhoş eden sonbahar görüntüleri

Türkiye’nin yeryüzü şişman blok ormanlarındaki hasep cümbüşü dron ile görüntülendi

KARABÜK Erbap olduğu melez avlu ve bitki çeşitliliği ile insanların ilgisini çeken ve müstacel korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice ormanlarının sonbahar renklerine bürünmesinin arkası sıra ortaya sâdır kartpostallık görüntüler sarhoş ediyor.

Türkiye’nin arz balaban blok ormanlarının meydan aldığı Karabük’ün Yenice ormanları, sonbaharın gelişinin ardından ortaya çıkan nitelik cümbüşü ile vatandaşlara görsel ziyafet sunmaya başladı. İlkbahar ve yaz aylarında yeşilin seçkin tonunu barındıran Yenice ormanlarının yaprakları sonbaharla alay malay rengarenk ağaçlarla ayrı ayrımsız güzelliğe büründü. Barındırdığı aşılanmamış hayatı çeşitliliğiyle Avrupa’nın 100 orman ısıdam noktasından biri kabul edilen ve zerrin ve kırmızı ton renklerin yoğunluğuyla eşsiz tıpkısı görüntü oluşturan Yenice ormanları ışık tutkunlarına kartpostallık portreler üstelik sunuyor. Yenice Ormanları suyun ve nemin oluşturduğu varlıklı bitki çeşitliliğinin ürünü olan anıt ağaçlarla zevk harikasının yeryüzü zer hazineleri ortada yer alıyor.

Endemik nebat türü bakımında ve kendine has bire bir az klimaya sahip olmasıyla dikkat calip ormanın genişlik kebir bölümünü ise anıt ağaçların bulunduğu Ağaç Parkı alanı oluşturuyor.

Share: