Yenişehir Belediyesi’nden 30 Ağustos Kutlamalarında Manuş Cet Konseri

Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Utku Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği Manuş Ata konserine binlerce yurttaş katıldı. Mersinliler, zaferin 100’üncü yılını bütün alay malay kutladı. Konserde vatandaşlara seslenen ve 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı kutlayan Şehremini Abdullah Özyiğit, Manuş Baba’nın bile seslendirdiği Ahmed Arif’in “Haberin var mı taş cidar” şiirine atıfta bulunarak “Dağlarına baha mevrut memleketimin” dedi.

Yenişehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı etkinliklerle kutladı. Önceki dönme Sazak Büyükşehir Belediyesi ile alay malay düzenlediği 30 Ağustos Korteji ile meze coşkusu yaşanmıştı. Yenişehir Belediyesi, artist Manuş Cet’yı Özgecan Aslan Meydanı’nda Mersinlilerle buluşturdu. Meydanı dolduran vatandaşlar zaferin coşkusunu gelişigüzel yaşadı.

“BİZE DÜŞEN ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIMAK, ÇAĞCIL MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKARMAK”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve CHP Sazak Saylav Alpay Antmen birlikte vatandaşlarla alay malay konseri dinledi. Konserde vatandaşlara seslenen Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, “Yenişehir, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’mız kutlu olsun. ‘Dağlarına baha mevrut memleketimin.’ Bizler zaman bu güzellikleri söyleyebilmek için bundan cümle benzeri asır önce Celil Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve misil arkadaşları canlarını ortaya koydular. ve bu güzelim ülkeyi bizlere hayat ettiler. Onlara bu meydandan binlerce selam olsun. Bize düşen ülkemizi ileriye çekmek, modern medeniyetler seviyesinin üzerine sezmek. Bu yolda, evire çevire benzeri büyüklük ve iyice tıpkısı gelecek amacıyla bütün birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Anlı Şanlı geldiniz, sizleri seviyorum” dedi.

“CELIL ÖNDERİMİZİ VE TAMAM POSTA ARKADAŞLARINI ZAFERİN 100’ÜNCÜ YILINDA MİNNETLE VE RAHMETLE ANIYORUZ”

30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutlayan CHP Mersin Ağacı Mebus Alpay Antmen ise “Bu sunturlu geceyi düzenleyen Yenişehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’e teşekkürname ediyorum. Utku Bayramımızın coşkusuna yakışan üstelik buydu. Celil Önderimizi ve tekmil nöbet arkadaşlarını zaferin 100’üncü yılında minnetle ve rahmetle anıyoruz” diyerek konuştu.Share: