6 yaşındaki kız çocuğunun evliliğini Aleyna Tilki üzerinden savunan kişi çılgına çevirdi: Hepiniz gizil suçlusunuz

İsmailağa Cemaatine sadık Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı H.K.G’yi evlendirdiği ve H.K.G’nin evlendirildiği can eliyle senelerce cinsel istismara uğradığı iddiası Türkiye’de infial yarattı. Içtimai medyada gündemden düşmeyen konuyla ilişik metanetli haddinden fazla vatandaş de düşüncelerini dile getirdi.

ALEYNA TİLKİ’Yİ ÇILGINA ÇEVİREN PAYLAŞIM

Yapılan bir paylaşım ise Aleyna Tilki’yi çokça sinirlendirdi. söz konusu paylaşımda, “15 yaşındaki Aleyna Tilki yarı münhal sarhoş masasına meze olunca konuşma. 18 yaşındaki koruyan evlenip yuva kurunca çocuk” ifadeleri kullanıldı.

“HEPİNİZ POTANSİYEL SUÇLUSUNUZ”

Tilki, “15 yaşımdaki halime saraka diyebilecek büyüklüğünde vicdansız ve değme sakallının arı olduğunu savunacak büyüklüğünde eğitimsizsiniz… O yavrunun başına neler geldiği arasında. Konuyu pekâlâ bambaşka tıpkısı çocukluk hikayesiyle çarpıtmaya çalışırsınız? Hepiniz potansiyel suçlusunuz. Hepinize dava açacağım” dedi.

“YERYÜZÜ AĞIR CEZAYI BUNU SAVUNANLAR ALMALI”

Sözlerini sürdüren adlı hanende, “6 yaşında benzeri çocuğun tecavüzünü savunmanın dinle, siyasetle, eğitimsizlikle da aracısız tıpkı ilgisi olanaksız! Bu sapıklık ve akman kötülüktür. Açıklaması yoktur… Genişlik kırıcı cezayı bunu savunanlar da almalı!” ifadelerini kullandı.

Share: