65 Yaş üstü vatandaşlar geziyor

Adıyaman Belediyesi ile Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla hayata geçirilen YADES projesi çerçevesinde Adıyaman’daki 65 gözyaşı üstü vatandaşlara yönelik seyahat programına devam ediyor.

Proje çerçevesinde Adıyaman Belediyesi’nin destekleriyle elan evvel Safvan Bin Havadan Türbesi’ne giden YADES üyesi 65 gözyaşı üstü vatandaşlar, bu defa Şanlıurfa gezisine katıldı. Gerçekleştirilen kültürel geziyle geçmiş kendisine Atatürk Barajı Ezgi Tepesine çıkan Adıyamanlı vatandaşlar, daha sonradan Hz. Eyyup Peygamber’in çile çektiği ve şifalı su kuyusunun bulunduğu Hz. Eyyup (bey) Sabır Makamına anbean yakarış etti.

Öğle yemeğini Hz. İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü düz olarak aşina Balıklıgöl’de yiyen heyet, Urfa Kalesi, Halil-ü Rahman Camii ve Tarihi Sınırlanmış Çarşıyı gezdikten sonra şehre döndü.

Program böylecene memnuniyetlerini dile getiren YADES üyeleri, organizasyonu yürüten Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ve Adıyaman Belediyesi’ne teşekkür etti. – ADIYAMAN

Share: