Akdeniz’de spor tesisleri hizmet ve tamir çalışmalarıyla yenileniyor

Akdeniz Şehremini Mustafa Gültak, ilçedeki spor tesislerinin bakım ve tamir çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Gültak, yenileme çalışması yapılan Karacailyas Mahallesi’ndeki futbol sahasını inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Gültak, antrenörlerle ahbapça etti.

Gültak, gazetecilere, Spor Bacak Teşkilat Başkanlığı ile yapılan reklam anlaşması çerçevesinde ilçedeki spor tesislerinin bakımı üzere kısaca 50 milyon liralık soy ayrıldığını söyledi.

Karacailyas’taki sahanın altyapısının ve zemininin yenilendiğini belirten Gültak, “Burası yapışık ayrımsız sahaydı. Üzerine oturulunca sallanan tahta ve demirden yapılma tribünün namına 500 şahsiyet eskimemiş tıpkısı sekilik yapıldı. FIFA standartlarında restorasyon yapılan tesise 2 yargıcı odası, 4 soyunma odası ve 2 personel odası kazandırıldı. Müsabakaların oynanacağı ayla getirilen saha, bölgeye da akım getirecek.” dedi.

Gültak, Kazanlı Mahallesi’ndeki sahada bile hizmet ve onarım yapılacağını belirterek, akşam müsabakaları üzere ışıklandırma çalışması planlandığını dile getirdi.

İlçe genelindeki spor tesislerinde restorasyon işlemlerinin süreceğini bildiren Akdeniz Şehremini Gültak, desteklerinden ekolojik ortam Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Share: