Ankara haberleri: DOĞRU Partili Sürekli’den partililere: “Değme konuyu halk size, siz bize, tığ birlikte Ankara’ya taşıyacağız”

DÜRÜST Tümen İzmir İl Başkanlığının düzenlediği Hasis Menderes bölgesi sedir üyeleri meşveret ve değerlendirme toplantısı, Rahat’üstelik gerçekleştirildi. Rahat, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa kaza başkanları ve sedir üyelerine seslenen İl Başkanı Asillik Mualla Daima, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerel sorunlarında, sivil topluluk kuruluşlarımızın arzu ve önerilerinde tek ayrıntıyı atlamayacağız. Seçkin konuyu, halk size, siz bize, bizde Ankara’ya taşıyacağız” diye niteleyerek konuştu.

DOĞRU Tümen İzmir İl Başkanlığı, Hasis Menderes bölgesi divan üyeleri müzakere ve yorum toplantısını Şen’da yaptı. İl Yerel Yönetimler Başkanı Deniz Doğan ve Büyükşehir Belediye Meclisi Takım Başkanvekili Müstakil Hızal’ın de hazır bulunduğu toplantıda önemli mesajlar verildi. Toplantıda İl Başkanı Kerem Şanlı Daima; Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa kaymakamlık başkanları ve meclis üyelerine seslendi.

Daim, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın umumi ve domestik sorunlarında, sivil toplum kuruluşlarımızın temenni ve önerilerinde tek ayrıntıyı atlamayacağız. Temas konuyu, ahali size, siz bize, biz dahi Ankara’ya taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Asalet Büyük Sürekli, “Ankara’dan bu bölgedeki ilçelerimize gâh müjdelerle döndük. Epey Menderes ilçelerimizdeki yatırımlarımız birden bitmeme ediyor. Hemşerilerimiz yaptıklarımızı bundan sonra henüz iyi görüyor. Biz de anlatmaya devam edeceğiz. Şen ve Kiraz Belediyelerimiz SELIM hizmet farkını ortaya koyuyor, sonuna kadar yanlarındayız, destek oluyoruz. Amaç başkanımızla vekâlet görüşmeleri yaptık. Marifet işleri üzere ekipman, marifet lisesi projesi kabilinden kip çokça kazanımla döndük. Selçuk ilçemizde oran hastanesinin ihalesi 25 Ekim’birlikte yapılıyor. Efes Antika Kenti Çizgi Projemiz bitmeme ediyor. Selçuk ve Abat’bile TOKİ marifetiyle haddinden fazla sayıda vatandaşımızı aile sahibi yaptık. Ödemiş ve Selçuk’taki emaneti gerçeklenmiş suretle vurdumduymaz alacağız. Evcil hizmetlerde mahrumiyet dinç ilçelerimiz, cezalandırılan AK Parti belediyesi yönetimindeki ilçelerimiz merak etmesin, zamanı geldiğinde gereği yapılacak” dedi.

Tarihi Arasta Çarşısı’nın yenileme projesi başlıyor

DOĞRU Öğür İzmir İl Başkanı Soyluluk Ulvi Sonsuz, Ödemiş’in tarihi Arasta Çarşısı’nın restorasyon projesine başlanacağını, civar tasarımlar için nezaret düzeyinde incelemelerin bodur sürede tamamlanacağını belirterek şöyle konuştu:

“Buradaki esnafımız, çağ yazan tıpkı esnaftır. Taleplerini Firez ve Turizm Bakanımız ile görüştük. 1856 yılından bu yana 116 dükkan, 3 cami ve 17 hanı ile işgale ve Cumhuriyet Altını dönemine şahitlik ederek ayakta kalmayı başaran Arasta’nın yenilenmesi ve kültür sarayı olması için elimizden geleni yapıyoruz. 1. Dereceden sit alanı namına koruma altında olan çarşımızın esnafıyla görüşüyoruz. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri üstelik içinde barındıran, günümüz ticari ve kültürel değerlerini üstelik haiz büyük bir proje yolda.”

Öte yandan sedir üyeleri ve kaza başkanlarına birlikte alay vererek düşün ve önerilerini dinleyen Sürekli, kendilerinden ilçelerindeki çalışmaları titizlikle izlem etmelerini ve halkı bilgilendirmelerini istedi.

Başkan Daim, “Birileri konuşurken DÜRÜST Partinin yaptığını koymak için kılavuza ihtiyaç namevcut; fakat tüm kademelerimizle sahada olacak ve bunları hemşerilerimize anlatacağız. Dertlerini sorarak, ilaç olacağız. Toplumsal yardım ve desteklerimizin akıllıca ellere ulaşması üzere takipçi olacağız. 157. mülk başkanları toplantımızı yaptık. Her derinti, bizim üzere resetlenmek anlamı taşıyor. Heyecanımız tazeleniyor ve dolaşma geçtikçe artarak bitmeme ediyor. Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir ile bile beceri bire bir toplantı yaptık. AK Parti teşkilatlarının alandaki pozitif ve etkili gücü, bu toplantılarımızı haddinden fazla daha verimli ayla getiriyor. Liderimiz, soluksuz çalışıyor. Bakanlıklarımız çalışıyor. Dünya gerçeklerinin inatçı yansımalarını ortadan ahzetmek, vatandaşımızın seçkin ihtiyacında doğrulamak, proje ve yatırımlarımızı yapmak için cemi donanımızı harekete geçirdik. Milletimiz gerçekleri görmektedir ve Cumhur İttifakına desteğini güçlendirmektedir” diye niteleyerek konuştu. – İZMİR

Share: