Ankara Keçiörengücü, Süper Lig’i hedefliyor

Ankara Keçiörengücü Kulübü Başkanı Sedat Tahiroğlu, Spor Dip 1. Lig’de hedeflerinin sezonu önceki 2 sırada bitirerek Süper Lig’e çıkmak olduğunu belirtti.

Başkan Tahiroğlu, ligde geldikleri noktayı AA muhabirine değerlendirdi. İstikrarlı ayrımsız mızıka olmayı başardıklarını, bu sezon takımın gidişinden kıvançlı olduğunu tabir eden Tahiroğlu, “Keçiörengücü namına kendimizden intaç itmam nazik bütçeli takımlarla yarışıyoruz. Hocamız bile futbolcular da takımla mebzul aynı neva sergiliyor, kontak olma, bando olma uğrunda ongun tıpkısı olgunluk sağladığımızı düşünüyorum.” dedi.

Bu sezon keskin sonuçlar aldıkları maçlar olsa dahi karşılaşmaların çoğunda istedikleri neticeleri elde ettiklerini nâkil Tahiroğlu, “Ligin 3. haftasından sonraları 10. haftaya kadar 7 maçlık yenilmezlik serisi yakaladık, detaylı müddet ligin lideri yerine bitmeme ettik. Bu zaman ligin yeryüzü haddinden fazla gol atan takımlarından biri olduk.” diyerek konuştu.

Her maçı kazanmak üzere sahaya çıktıklarını fakat bunun basit olmadığını kaydeden Tahiroğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ligin önce devresinin bitmesine 4 karşılaşma kaldı. Bu hafta hareketli rakiplerimizden Samsunspor ile 1-1 berabere kaldık. Şu zaman 25 puanla tabur ikincisiyle bir puana sahibiz, Keçiörengücü yerine rastgele maça kısaltmak hedefiyle çıktık, bundan sonra bile seçme maçı yok etmek için oynayacağız. Devir ortada hocamız ile önceki yarıyı değerlendirerek gerekli görülen yerlere aktarma takviyesiyle dokunaklı katmayı dahi düşünüyoruz. Hedefimiz ligi en üst sıralarda izafe etmek ve Süper Lig’e geçmek. Aracısız olmasa da play-off oynayarak Süper Lig’e çıkmayı istiyoruz. Hocamızın ve futbolcularımızın bunu başaracağına inanıyoruz.”

Ankara Keçiörengücü 25 puanla ve averajla 4. tam meydan alıyor

Bu sezon ligin sunma çok gol atan takımı olarak ilgi çekici başkent ekibi, ligin birinci haftasında Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldıktan sonra ikinci hafta maçında misafir ettiği Bodrumspor’a 3-1 yenik olmuştu.Ligin üçüncü haftasından itibaren 7 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan Ankara Keçiörengücü, ligde oynadığı 14 maçta 7 yengi, 4 beraberlikle topladığı 25 puanla ve averajla 4. tam vadi alıyor.

Ligde ikinci ila beşinci tam vadi alan vadi alan takımların 25 puanı bulunuyor.

Share: