İzmirli Dora, Türkiye şampiyonu

EMR Windsurf Sailing Club, Türkiye Yelkenli Federasyonu Yelkenli Ligi 1. kıç mücadeleleri kapsamında Urla’da gerçekleşen Techno 293, IQ Foil ve Funboard Slalom Yarışları’nda 6 ayrı kategoride EMR’nin 6 sporcusu kürsüye çıkmayı başardı. EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sporcularından Dora Derinler dahi ‘Olimpik Programa’ girmeye türe kazanırken Türkiye Şampiyonu oldu.

EMR Windsurf Sailing Club, Türkiye Şampiyonası’nda rüzgar üzere esti. Türkiye Yelkenli Federasyonu (TYF) Yelkenli Ligi 1. kıç mücadeleleri kapsamında Urla’da gerçekleşen Techno 293, IQ Foil ve Funboard Slalom Yarışları’nda 6 ayrı kategoride EMR’nin 6 sporcusu kürsüye çıkmayı başardı. Benzeri zamanda EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sporcularından Dora Derinler üstelik ‘Olimpik Programa’ girmeye adalet kazandı ve Türkiye şampiyonu oldu.

Urla’da düzenlenen dürü töreninde Dora Derinler, IQ FOIL U21 Erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu, IQ FOIL Eş Kategorisi’nde ise ikinci namına madalyasını aldı. Techno 293 U13 Kızlar kategorisinde ikincilik kürsüsüne Parla Kabasakal çıkmayı başardı. IQ FOIL Youth Rical kategorisinde Uca Kaan Karataş Türkiye şampiyonluğunu kazandı, Yalaz İneler dahi ikinciliği aldı. IQ FOIL Youth Kızlar kategorisinde Louisa Alexandra Schmidt, IQ FOIL Junior Rical kategorisinde ise Bükülme Karataş ikinciliği göğüsledi.

“Milli takıma yeryüzü haddinden fazla sportmen veren kulübüz”

EMR Windsurf ve Yelkenli Kulübü Başkanı Kadri Özkan şunları söyledi:

“Bu sene üstelik milli takıma en haddinden fazla sportmen veren kulübüz. Haddinden Fazla nazik başarılar elde ettik. Tüm sporcularımızı, antrenörlerini, bindi veren pakt ve ailelerini kutluyorum.”

“Faal ve ahlaklı sporcular yetiştiriyoruz”

Kulüp Antrenörü Emirşah Polat ise şu ifadeleri kullandı:

“Tığ sadece kudretli değil, tıpkı zamanda canlı ve ahlaklı sporcular yetiştiriyoruz. Bu doğrultuda hem sporcularımız hem birlikte aileler ile çokça güzelce tıpkı hareket birliğimiz var. Birlikte sıra yazmaya bitmeme edeceğiz.” – İZMİR

Share: