Antalya Büyükşehir’in Çocuk Desteği Sağladığı Gazipaşalı Üreticiler Nohutlarını Hasat Etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden nesil desteği alan Gazipaşalı üreticiler baharda ektikleri nohutları hasat etti. Elde ettikleri mahsulden memnun olan üreticiler, zor durumda olan çiftçilere müteveccih desteklerin sürmesini istedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Konya’nın Ermenek ilçesi ve Sazak sınırına mail olan 1800 rakımlı Yunt, evcil adıyla Cimbiti Yaylası’nda nohut hasadı sevinci yaşandı. Torosların zirvesinde meydan alan Cimbiti Yaylası’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından mevhibe edilen nohut tohumlarından elde edilen işaret hasat edildi. Üretimin rastgele çabucak nohut üreticilerinin yanında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Zirai Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, hasat sırasında de onları boydak bırakmadı.

“DESTEKLER BITMEME ETSİN”

Mayıs ayında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden dilek ettikleri tohumları toprakla buluşturan ve hasadını gerçekleştiren Gazipaşalı müstahsil Nuri Tuncer, destekten akıbet rütbe mutlu olduklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek’in temas zaman üreticinin yanında olduğunu belirten Tuncer, “Sadece bizim burada değil Finike, Seki, elhasıl tarımın olduğu temas yerde Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteklerinin sürmesini istiyoruz” dedi.

“HER ANT BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Gazipaşalı müstahsil Mehmet Sönmez üstelik Komutan Muhittin Böcek’in tarımın içinden mevrut birisi olması dolayısıyla üreticinin halinden haddinden fazla ongun anladığını belirterek,  “Başkanımız bizlere seçkin çeşit desteği sağlıyor. Dilekçeleri yazarak nohut tohumu istedik ve gönderdi. Bu sene yağmur üstelik yağdı. Nohutlar güzel oldu. Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: