Aşure Ayı İnce: CHP işgal altında

ÜLKE Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, “Önümüzdeki kurultayda Atatürk, Anıtkabir’den çıksa umumi başkanlığa namzet olsa İsmet İnönü üstelik genel yazman olsa 2’si aniden girseler, kurultayı kaybederler. Kazanamazlar zira CHP, işgal altında” dedi.

Ülke Partisi Genel Başkanı İnce, ziyaretlerde bulunmak için Rize’ye geldi. Gazetecilerle benzeri araya gelip açıklamalarda mevcut İnce, kavga etmek ve acıları tetebbu etmek kadar dertlerinin olmadığını söyleyerek, “Cumhuriyet Altını ile Osmanlı’yı yarıştırmak kabilinden ayrımsız derdimiz namevcut. Osmanlı birlikte bizim, Cumhuriyet dahi bizim. İzmir Marşı bile bizim, Mehter Marşı birlikte bizim. Biz Türkiye’ye eskimemiş tıpkı seçeneğiz. Şehir Partisi adına haddinden fazla bodur süre süresince örgütlendik, seçime katılma hakkını aldık. Allah’ın izniyle bu seçimde sürpriz parti tığ olacağız” diye konuştu.

‘BİR İŞ AKILLICA YAPILDIYSA DESTEKLERİZ’Yerli ve milli parti olduklarını vurgulayan İnce, “Bizi güneyimizden Suriye’den abluka etmek, batımızdan Yunanistan ile kuşatmak istiyorlar. Yunanistan’da 20’nin üzerinde esas kurdu Amerika. Bu aynı abluka harekatıdır yani Ukrayna amacıyla yapıldı bunlar. Ukrayna amacıyla yapıldıysa Ukrayna- Rusya savaşı devam ediyor, ne işi var 12 bin sunum tankın bizim sınırımızda? Bu konuda bu ülkeyi müdür hükümete gelişigüzel çeşit desteği veririz, tek takı yok. Biz yerel ve milli aynı partiyiz. Libya üzerine temas cins desteği veriyoruz. ‘Mavi vatan’ vazgeçilmezimizdir, destekliyoruz. Tığ özge uymazlık partilerine benzemeyiz. Tığ ayrımsız hisse senedi akillica yapıldıysa destekleriz. İHA’ları, SİHA’ları destekliyoruz. Tığ kuvvet olduğumuzda kaldığı yerden devam edecek fakat Erdoğan’ın ve DOĞRU Parti’nin Suriye politikasını desteklemiyoruz” dedi. Aşure Ayı İnce, konuşmasına şöyle bitmeme etti:  “Önümüzdeki kurultayda Atatürk, Anıtkabir’den çıksa umumi başkanlığa aday olsa İsmet İnönü de genel yazman olsa 2’si dangadak girseler, kurultayı kaybederler. Kazanamazlar çünkü CHP, işgal altında. Söylenenlere bir bakın. ‘Atatürk diyemem; Mustafa Kemal, derim’. Sakarya Yer Muharebesi’ni Sakarya’da tesit etmek Atatürk’ün kurduğu partiye yakışır mı? Hakeza benzeri madde kabil mi? Atatürk’e ‘Dersim katliamcısı’ dedi saylav. Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin mebus, Atatürk’ün partisinin mebus. Orada uğraş şansı yoktur, haklı girmek şanlı değil. Aşure Ayı İnce bundan sonra rey alır, aldı üstelik elhak. CHP’üstelik hiçbir başarı cezalandırılmamış kalmaz. İstanbul engelleme edilmişti. Mustafa Eksiksizlik Ciddi, nehiy edilmiş şehri, yeri infirak etti; Ankara’ya gitti. İstanbul’u de anca kurtardı, CHP’yi bile buradan kurtaracağız, alçalma etmeyin; o işgali kaldıracağız. Ego işgalden kaymakamlık başkanlarını, toprak başkanlarını kastetmiyorum, tabanı kastetmiyorum. Tepedeki 3-5 yöneticiden kastediyorum ama benim sorunum, Cumhuriyet Umum Partisi ile değil orayı yönetenlerle. Tabanla hiçbir sıkıntım namevcut onlar benim dostlarım, kardeşlerim, arkadaşlarım onlarla ter akıttık tığ. Şu anda derdim CHP değil; derdim Erdoğan’dır, AKP’dir zira Türkiye’yi ızdırap yönetenler onlar, uçuruma akillicasina sürükleyen onlar, yoksullaştıran onlar.”Partiye yıpranmamış katılan üyelere rozet takan Muharrem İnce, Çayeli, Ahzüita ve Ardeşen ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Share: